| 27110012 a întrebat:

Dati-mi cateva idei pe care le-as pute practica in aceasta vacanta...Dau funda

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.
1.Fa voluntariat
Poate ca in timpul anului universitar ai fost mult prea ocupat pentru a te gandi sa lucrezi sau sa te implici intr-un ONG. Peste vara, insa, cand ai tot timpul din lume, ai putea sa iei in considerare varianta de a face voluntariat – in orasul natal, in cel in care studiezi sau chiar in strainatate. Cerceteaza oferta si gaseste programul de voluntariat care ti se potriveste cel mai bine. Pe langa faptul ca vei castiga experienta si vei invata o multime de lucruri noi, iti vei face prieteni si te vei si distra.

2.Munca de cercetare
Esti pasionat de domeniul in care studiezi? Atunci profita de timpul liber din vacanta de vara pentru a-ti aprofunda cunostintele dobandite in timpul anului! O poti face pe cont propriu sau mergand la o scoala de vara, in tara sau in strainatate.

3. Calatoreste
Nu in ultimul rand, o modalitate inteligenta de a-ti petrece vacanta de vara este aceea de a calatori. Poti opta pentru o excursie de relaxare sau poti imbina din start utilul cu placutul, optand pentru o scoala de vara sau orice alte activitati de natura academica, menite sa te scoata din oras si sa te plimbe prin tara sau prin strainatate.
O seara frumoasa sa ai.