| ● Ďعw a întrebat:

Dati-mi si mie idei ce pot scrie intr-o compunere cu tema "cum as putea salva un catel de la inec daca eu nu stiu sa inot?" big grin stiu ca intrebarea e stupida si pare d clasa1 da nu-i asa ca nu`s in generalahappy

Răspuns Câştigător
| Simon a răspuns:

Mai intai gandeste-te bine la locatia unde va avea loc actiunea, spre exemplu daca e un lac/rau mai mic undeva in natura, atunci te vei putea ajuta de mai multe chestii cum ar fi o creanga, niste pietre mai mari pe care sa le pui in apa etc. Poate gasesti un trunchi de copac (si ca printr-un miracol vei gasi un trunchi de copac) pe care il vei impinge spre catel, poate il ajuta, si trunchiul acela are o crenguta de care tu iti legi haina si incerci sa-l tragi inapoi etc etc. Cauta o locatie in care sa ai la dispozitie multe "ajutoare", ca sa-ti fie mai usor. Ca sa fie mai interesanta compunerea incearca un dialog cu tine insati prin care sa te incurajezi si sa-ti pastrezi calmul, incearca sa faci o mica drama din acea actiune de salvare, ar iesi ceva dragut big grin. Sa-mi trimiti si mie ca m-ai facut curios big grin. Spor!

2 răspunsuri:
| Simon a răspuns:

E bine ca ai scapat. Vezi, exact ce ziceam de locatie, ai ales plaja - e prea mare, acolo te inecai si tu si catelul laughing. O seara minunata!

| ● Ďعw explică:

hee heenu ma ascultat oricum #:-s ca n-am avut idee si am scris eu acolo ca am iesit undeva ca parinti la plaja si se inserasera si ramasesem singura putin si am auzit un schelalait de catel si etc etchee hee oricum mersi pentru idee daca intram si aseara o facem mai frumoasa da am crezut ca nu mi-a raspuns nimeni:d