| AlExAnDrU_7476 a întrebat:

Dau funda celui care imi spune ( detaliat) rasps la intreb:

1.De la cate luni pot dresa un ciobanesc german?

2.Este mai bine sa-l duc la un om care stie sa-l dreseze sau pot si eu, Este greu?

3. Daca are 6 luni mai merge dresat?

4.Cate injectii trebuie sa-i fac?

5.Injectiile trebuie facute regulat sau toate o data?

Răspuns Câştigător
| Baky a răspuns:

1-daca incepi de la cateva luni incetul cu incetul invata dar daca incepi prea tarziu o sa fie mai greu cam pe la 3luniwinking
2-este foarte simplu. am auzit ca la scoala de dresaj aia bat cainii ca sa invetesad
3-da! si la 3 ani merge dresat. dar foarte greu
4-injectii? adica vaccinurile? intreba medicul veterinar.
5-nu toate odata! intreaba veterinarul!
sper ca te-am ajutatbig grin. Funda?

1 răspuns:
| DilauRo a răspuns:

Alex cel mai bine ar fi sa-l duci la un dresor pentru ca este foarte greu sa-l dresezi tu singur.Desigur ca mai merge dresat chiar daca are 6 luni.Injectile trebuiesc facute regulat pentru ca sunt prea multe pentru a fii facute toate odata.deci dul la un dresor, iar pentru mai multe informatii despre injectii mergi la un medic veterinar si te va lamuri el. Sper ca te-am ajutat.