| anonim_4396 a întrebat:

De 1. Martie de mărțișor, se dau mărțișoare la toate femei (munca) din partea unui bărbat, gen da și bărbat la colege la munca sau doar ar trebui la soțiile lor, iubitelor lor? Întreb pentru cineva.

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

De 1 Martie se dau martisoare pentru toate femeile indiferent unde si cand pentru ca e ziua femeii!
De 8 martie se sarbatoreste mai mult ziua mamei, dar binenteles se poate oferii martisoare oricarei femei mai mature ca este mama cuiva, sau ar fi putut sa fie, nu se face diferenta dar 8 martie e mai mult pentru femeile adulte! binenteles ca daca primesti un martisor sau orice nu se refuza indiferent de varsta dar daca nu primesti de 8 martie sa stii de ce... De 1 Martie e ziua tuturor femeilor, deci se dau martisoare la toate femeile!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru lpavel):

Depinde de zona! In zona mea(Moldova-Bucovina), cel putin cand eram eleva se proceda asa! De 1Martie fetele duceau martisoare baietilor, incusiv profesori.De 8 martie baietii dadeu ciocolatele fetelooor care au dat martisoare cu o saptamna in urma.Sau chiar flori de sezon.
Stiu ca 8 martie de ziua internationala a femeilor! Care pot fi si mame, nu?

| lpavel a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Da! Dupa cum am zis! Cat despre ce faceati voi asta mi se pare mai mult a flirt intre voi nu ca asa ar fi fost sarbatoarea... laughing dar merge si asa! Adevarata sarbatoare e asa cum am zis, cel putin asa ne-a invatat invatatoarea in clasele primare si asta mi-a intrat bine in cap iar in fiecare an imi reamintesc, deci nu am cum sa uit!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru lpavel):

Eram mici pana a intra la liceu!
la liceu am fost clasa doar de fete in toti ani, cu toate ca liceul era mixt.Doar in clasa a XI, a aterizat un baiat la noi in clasa.Era ca un magar intr-o turma de mioare! S-a traserat repede! Cred ca s-a speriat nu facea fata la 28 de gagici!
si la mine au trecut multi ani, dar parca si acum ii vad fata printe atatea fete.

| lpavel a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Undeva il inteleg... laughing la varsta lui eu as fi fost mai speriat laughing eram foarte timid, dar odata ce te maturizezi scapi si de problema asta! Si nu mai fi asa rebela, nici tu nu cred ca te-ai fi simtit bine daca erai singura fata intre atatia baieti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing