| anonim_4396 a întrebat:

De astăzi de pe la 22 mă doare capul mai mereu,sora mea a deocheat aproape toată familia (având ochii albaștri și fiind intoarsă de la san)înainte de durere am avut o cearta cu ea si s-a uitat urât și cu scârbă, am pus-o să mă descânte dar nici să descânte nu știe.
Acum am încercat eu să mă descânt singură numai că nu stiu daca merge să te descanti singur, mai stiti alte chestii care să te fereasca de deochi sau descantece?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ia un Nurofen, ajuta la durerea de cap

| VoidEternal a răspuns:

Oooo, nu. Are ochii albaștri și mai e și întoarsă de la sân?

Fată, eu zic să o dați afară, să nu vă mai deoache pe toți. Situația e gravă și disperată.

Ați încercat să o trimiteți iarna în pădure după căpșuni? Sau poate să îi ziceți sa meargă la Sfânta Duminică sa ii îngrijească copiii?

| AdioTPU a răspuns:

Mai bine spune rugăciunea Tatăl nostru, afuma cu tămâie prin casa sau stropește cu agheasmă. Funcționează mai bine decât orice descântec.