| Florentina9210 a întrebat:

De ce a crezut Contesa Elizabeth Bathory ca sangele unor virgine o poate face sa arate mai tanara?

credeti ca a suferit de vreo instabilitate psihica?

35 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal ca avea grave probleme cu capul. O idioata!

| Drimmero a răspuns:

Alta cu probleme la capatana, nimic nu s-a legat de capaul ei!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Pai nu te-a cunoscut pe tine. In mod sigur ai fi pus-o la punct! smug

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

O educam pe salbatica, o faceam sa coboare din cocotiersmug.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Saraca fata care o fi sa fie cu tine. smug Ehee..sufletelul ei.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

De mancat nu o voi manca, nu mai dramatiza atat, fug fetele de mine apoi, cine stie ce impresie falsa isi vor face din cauza ta tongue.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Aha. Si? Nu trebuie sa le ''avertizez'' la ce riscuri se pot expune?
Nu o lua si tu personal, mai glumesc si eu cu tine. Nu de alta dar imi esti prea drag! smug

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Stai linistita, stiu si eu de gluma. Nu prea cred ca-ti sunt asa de drag!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Daca nu mi-ai fi fost, nu te-as fi bagat in seama. Esti un tip ok, ai o gandire foarte dezvoltata, imi place ca pot glumi cu tine si ca pot vorbi orice. Ai bun simt si esti un bun sfatuitor.
Acum, tu ce impresie ti-ai facut despre mine? Sincer!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Esti o tipa de gasca, frumoasa, inteligenta, etc. Bagi lumea in seama doar daca ti-e draga?smug

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

O, mersi. Deja imi bate inima mai rapid decat de obicei la ''auzul'' acestor vorbe.
Imi este drag de o persoana nu doar de felul cum arata ca e frumos/simpatic etc. Ci si la felul cum gandeste, cum formuleaza fraza. La asta m-am referit.
Stiu ca ne mai contrazicem noi cateodata, dar si asta face parte din ''prietenia noastra''. smug

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Da, ne mai tachinam noi, asta e combustibilul prieteniei noastre smug. Deja te-au rusinat? Asa timida ai devenit?

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Din cate am inteles, tie iti plac fetele mai timide. smug Zic bine?
Da, era sa fac ''infarct'' datorita lor.
Ai fi venit la spital dupa mine? Ca doar era din cauza ta

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Sincer? Da, ma doare in gat si trebuia sa ma tratez si eurolling on the floor). Imi plac fetele cu bun simt si cele mai ''misterioase'', nu neaparat timide.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Nu ai habar cat de ''misterioasa'' pot fi cateodata.
Haha, nu tii deloc la mine? sad
Apropo, consumi cereale cu lapte?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Normal, alea imi stimuleaza mie energia in mare parte. Orice om are o poveste, cum zice chiar o melodie.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Ce fel de cereale? Mie imi plac cele de la Nesquik, Cini Minis si cele de la Cookie Crisp.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Era orbita de frumusete big grin

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Cine nu e? Cine nu ar vrea sa ramana vesnic tanar? smug

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Si sa dai cu sange de virgina? iauch laughing

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Doar nu iau de la mine. Am alta ''rezerva''. Il cunosti. big grin smug laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Sincer, nu prea sunt pretentios, de toate, dar cu cacao!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Damn...

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

A,da am uitat ca tu mananci orice. Mancaciosule! phbbbbt

| Dismally a răspuns:

Sangele chiar are multe efecte benefice pentru piele, stiu ca se si foloseste prin unele saloane cosmetice. Acum povestea cu Elisabeta Bathory a fost starnita de famiile rivale, iar daca ar fi fost totul adevarat e posibil sa fi ales fetele virgine ca o ofranda adusa divinitatii la cre se inchina. Sunt destule ritualuri magice in care este folosit sangele de virgina.

| Idkidk a răspuns:

Era cu probleme.

| Voidwithin a răspuns:

Jertfele umane se considera a fi cele mai pretioase jertfe in multe culte pagane sau pentru cei ce practica un ocultism mai radical. Cine stie la ce zeitati se inchina Eliza asta...

| M9 a răspuns:

Probabil e un mit declansat de un consumator de etnobotanice, care spune ca sangele ''pur de virgina'', genereaza frumusete si tinerete. In concluzie, intrebarea este retorica.

| Florentina9210 explică (pentru M9):

Nu stiam asta.

| M9 a răspuns (pentru Florentina9210):

Niciodata nu e prea tarziu.

| Florentina9210 explică (pentru M9):

Asa este. Mori de batran si nu le stii pe toate!