| MissBeer a întrebat:

De ce acum majoritatea "barbatilor" se penseaza, se epileaza si se imbraca mulat si in roz? Femeile ce mai au al lor?laughing Noroc cu menstruatia, ca pe aia nu o pot lua barbatii... sper.laughing Si de ce femeile(ma rog, nu toate) ii prefera pe acesti barbati feminizati, in locul unor barbati adevarati cu barba, par pe piept si pe picioare?big grin

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Gresesti extrem de multwinking v-am luat si menstruatialaughing era cineva, un baiat mai demult pe TPU, care spune ca i-a venit menstruatialaughing
In fine, in sfarsit vad o femeie, care prefera barbatii asa cum sunt nu cum ai zis tu "barbatii feminizati", aia care nu ai pic de par pe corp.
Daca imi creste undeva par il las acolo, ca daca il iei, mai rau creste. Barba nu prea port, ca nu pot, adica ma enerveaza, ca transpir si nu-mi place.
Am vazut si barbati care se epileaza pe maini, ca cica asa li se vad mai bine muschiilaughing in traducere slanina aia care o considera muschi, si care fara par arata si mai "misto"laughing

14 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Fiecare face ce vrea, este corpul lui Cautati unul cu mult par daca asa vrei - rozul este o culoare vie - de ce crezi ca apartine femeilor? - in afara de ce ai mentionat nu uita - barbatul este Cruce intreaga iar femeia are coasta de drac si barbatul mai are ceva in fata ( chiloti) - inca nu ai realizat?

| mona a răspuns:

Barbatii care se penseaza, se epileaza si umbla imbracati in haine multe cred ca au ceva trasaturi homo, eu prefer genu...barbati naturali,, adevarati,,

| LaLaura a răspuns:

Bună
Mie îmi place ca un bărbat să nu aibă păr chiar peste tot (piept, zona axile,și zona intimă, oricum e și mai igienic), dar fiecare cu gustu lui (mă dezgustă prea mult păr, dacă ești păros nu înseamnă că ești neaparat bărbat adevărat,și o femeie adevărat e cu par, dar cred că în secolul acesta ar părea de prost gust, sau înceată la minte,), iar despre pensat, dacă își i-a un pic( șă nu se unească cele 2 sprâncene), mi se pare natural. Dacă se rad un pic nu înseamnă că se duce ferocitatea bărbaților.

| Hikari a răspuns:

Pentru ca asa le place. Fiecare cu gusturile lor.

| enverhoxha a răspuns:

Mai nou, bărbaţii se şi fardează un pic.
Dacă cucoanele poartă pantaloni şi vor să fie şefi de guverne, de ce să nu ia şi masculii ceva de la ele?

| KodrutZ a răspuns:

Intrebarea ta contine si raspunsul - fiindca sint niste efeminati fara nimic atit sus cit si jos.

| MissBeer explică:

Pokemon91: Dar esti barbaaaat! Este normal sa ai par pe picioare, nu este scarboslaughing.
vai, friend, stii ce ma bucur ca gresesc?laughing... deeeeci, ce mai avem noi, fetele/femeile? Nici macar nasterea copilului, pentru au nascut deja 2 barbati din cate stiulaughing.

| MissBeer explică:

Nu, nu va sta bine pensati si epilati: arcadele voastra arata atat de urat descoperite si fata voastra arata de zici ca sunteti in curs de schimbare a sexului, fara sa insult pe cineva, dar asa aratati din exterior si asta mai ales ca nu va opriti la a va pensa intre sprancene, sa nu le aveti unite, ci vreti o forma curbata si subtire, mai subtire decat se poarta acum la femeilaughing. Puteti sa va ingrijiti, dar sa ramaneti si barbati in acelasi timp: puteti intai sa mergeti la un sport barbatesc, apoi sa va relaxati cu un masaj, de exemplu, NU trebuie sa deveniti femei ca sa va ingrijiti. Vorba lui Cheloo: "Va imbracati ca niste pi.z.de sa va placa pi.z.dele, Bai nene, e o tara de lesbiene"laughing.

| MissBeer explică:

Poate considera ca parul de pe maini nu este scarbos sau nu este foarte vizibil, iar in acest caz este logic sa nu dea bani sau sa isi provoace durere pentru a face sa dispara ceva ce nu se vede, cat despre mustata, nu stiu sigur, cred ca este vorba despre durere, chiar nu stiu pentru ca eu nu am inca probleme cu ealaughing si nu ma epilez, dar din cate am auzit doare foarte rau si iese bine doar daca mergi la salon. Oricum, nu sunt multe care isi lasa mustata sa creasca, poate doar cele care abia au bani sa manance si nu stau sa se duca la saloane, iar cele cu par foarte negru si des, fii sigur ca se epileaza pe maini.

| Lenesu a răspuns:

Buna. Sunt baiat, ma pensez, ma epilez, imi facunghile cu lac, dar nu ma imbrac in roz. Si noi barbati vrem sa fim ingrijiti, si ne sta foarte bine pensati si epilati. Decat sa merg cu par pe picioare si cu sprancene de bufnita si mustata care seamana cu o vidra, mai bine asa.

| Prezidentul a răspuns (pentru Lenesu):

Mai bine femeie ca tine nu? rolling on the floor Te dai cu oja fata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un barbat pensat? Sunt pentru, atata timp cat corecteaza firele rebele si nu da in extrema unei femei, adica sprancene subtiri, arcuite. Barbati epilati? De ce nu? E mai usor pentru igiena corporala, mai ales pe timp de vara. Chiar daca sunt barbat, nu agreez genul de gorila paroasa. Culoarea roz? Ei asta, chiar Nu! Doar daca vrea o pijama haioasa pentru o petrecere in pijamale. Daca stam bine sa studiem documente din antichitate, romanii erau foarte ingrijiti cu aspectul lor. Se tundeau, se barbiereau (celor nebarbieriti romanii le spuneau barbari. Grecii spuneau barbari celor care nu vorbeau limba greaca, considerata de ei un etalon de muzicalitate lingvistica. Deci, la greci, cine nu vorbea greaca era "barbaroi", adica balbait.) Egiptenii aveau de asemenea o igiena personala la barbati ce includea si raderea parului de pe cap. Acum depinde si de gusturi. Daca pentru tine imaginiea barbatiei inseamna par mult, asta este. Nu se dicuta. Stii ca gusturile sunt diverse. Si in plus acum se pare ca imaginea barbatului modern este cea de barbat usor efeminat. Da senzatia de "tandru". Daca ne gandim la o masa de par, poate ne ducem cu mintea prin epoca de piatra sau Evul Mediu, cand europenilor le era tare frica de apa si sapun. O piele cu mai putin par este o piele curata, care poate respira usor.

| Marrythenight a răspuns:

Cata dreptate! Bravo!

| bogdan_9194 a răspuns:

De ce se penseaza si de ce se epileaza? Pentru ca au grija de ei..si fiecare sa fie cum ii place.De ce femeile prefera acesti barbati ``feminizati``? Pentru ca tu esti diferita de ele.laughingGandeste-te mai bine la unul care niciodata nu si-a ras barba..chiar iti place?laughing