| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce alearga omul dupa avere si dupa bogatii? Cu ce te face mai special banii multi si bogatia? De ce oamenii saraci se simt injositi in fata oamenilor bogati? Ca sa fi special trebuie sa ai bani multi?

5 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Cred ca ai pus intrebarea asta, ca ti-am raspuns intr-un fel in care nu credeai ca o sa iti raspund la intrebarea cealalta. Am dreptate?

Răspuns utilizator avertizat
| Deaad a răspuns:

Ca sa fii un om adevarat, nu trebuie sa ai gustul banilor.

| NotMyFault a răspuns:

Setea de avere e o manie in zilele de azi. Mai nou daca ai bani, ai tot ce iti trebuie.

| gabriela2201 a răspuns:

Oamenii saraci se simt injositi in fata oamenilor bogati pentru ca nu au putere.De cele mai multe ori isi consuma timp din viata lucrand pentru cei bogati iar recunostinta si rasplata sunt aproape de zero. Daca se autointretin, tot se simt injositi (desi nu e cazul deloc) de aerele de superioritate al asa zisilor bogati.