| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu doneaza BOR 90% din avere tuturor oamenilor din Rromania? Parca in biblie spune ca trebuie sa ii ajuti pe cei saraci nu sa astepti si sa ceri bani de la ei ca sa te imbogatesti tu.

9 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

BOR-ul ar putea întreţine România lejer la ce catralioane au.
Banii cu care fac catedrala "mântuirii" neamului sunt doar o mică parte din ei!

Pentru @dumnezeunuexista faptul că unii oameni se folosesc de Dumnezeu şi au schimbat legile lui Dumnezeu după bunul plac, totul pentru a câştiga bani de pe urma credulilor asta nu înseamnă că Dumnezeu e de vină cu ceva!
Dar în fine tu fiind raymusic, nu mă aştept să înţelegi ceva.

Romani 1:21 fiindcă, măcar că au cunoscut pe Dumnezeu, nu L-au proslăvit ca Dumnezeu, nici nu I-au mulţumit; ci s-au dedat la gândiri deşarte, şi inima lor fără pricepere s-a întunecat.

23 şi au schimbat slava Dumnezeului nemuritor într-o icoană care seamănă cu omul muritor, păsări, dobitoace cu patru picioare şi târâtoare.

25 căci au schimbat în minciună adevărul lui Dumnezeu şi au slujit şi s-au închinat făpturii în locul Făcătorului, care este binecuvântat în veci! Amin.

| Jardelin a răspuns (pentru Esperança):

Da' de unde stii tu cite catralioane au?

| Hombre a răspuns:

Ce injuraturi si blesteme iti trage popii acum.

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Lasati blestemele sa vina la mine.

| costis a răspuns:

Dupa cum ai scris Rromania, cred ca iubesti Rromania si Rromanii tot cat iubesti si BOR.

| OOOLEOOO a răspuns:

Cel din urma va fi cel dintai, iar cel dintai va fi cel din urma.

Răspuns utilizator avertizat
| roxaa15 a răspuns:

Sti tu cate acte de caritate si cata asistenta sociala fac unele biserici? sti de exemplu ca sunt Mnastiri care dau de mancare oamenilor saraci, altele care au ingrija copii orfani ar trebui sa te documentezi si dupa aceea sa arunci asa cu vorbele

| raymusic5432 a răspuns:

Atunci cine mai circula cu mercedes, cine mai are mii de hectare, vile scumpe, sa fim seriosi averea lor niciodata nu o sa dea un cent, dar sasi ea sigur ca da, religia = cancerul omenirii trebuie sa dispara o dataaaaa