| RandomUserName12 a întrebat:

Care credeti voi ca este cea mai mare diferenta sau cele mai mari diferente dintre oamenii bogati si oamenii mai putin bogati? Vorbim despre bogatii aia care au facut bani din munca lor si LEGAL.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mentalitatea

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai sa te miri dar uneori si sansa sau norocul pot face diferenta intre un om bogat si altul mai putin bogat

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Lăcomia,exploatarea și lipsa de respect față de angajați în unele cazuri. Oricum oricare miliardar din lumea asta nu ar fi cine e fără cei care îi pun în aplicare ideile.

| RandomUserName12 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Dar ce spui de cei care au ajuns bogati fara sa fie niciodata antreprenori?

| VoidEternal a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Nu doar in unele cazuri. În toate cazurile.

| RandomUserName12 explică (pentru VoidEternal):

Sa inteleg ca,, informatia" asta vine de la cineva care a fost angajat la toate firmele din tara?

| VoidEternal a răspuns (pentru RandomUserName12):

Mă refeream la top 1% cei mai bogați oameni, care dețin 80% din averile lumii.

| RandomUserName12 explică (pentru VoidEternal):

Arata-mi si mie sursa informatiei te rog.

| Holiday a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Fara miliardarii astia "lacomi", cei ca tine ar muri de foame. De fapt mai nevoie are prostimea de miliardari, decar miliardarii de prostime.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Ambiția