| anonim_4396 a întrebat:

De ce am ramas atat de singuri? De ce sunt oamenii asa de tristi si descurajati? De ce atat de putini mai cred in fericire?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

In seara asta sunteti toti melancolici? Uita-te la Memento, sa vezi ce inseamna sa ai o boala ciudata si sa fii si singur.
Depinde ce inseamna pentru. fiecare fericire. De ce intotdeauna trebuie sa ne plangem si sa nu facem nimic? Oare noi nu suntem vinovati ca nu suntem fericiti? Oare nu avem timp de a ne pompa licurici spre indeplinirea fericirii?

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

@criticul eu sunt trista, si stiu si de ce...ptc oamenii sunt din ce in ce mai raisad

| Silvia a răspuns:

@criticul... poate asa e
P. s. Numele meu e nu-stii-cine-sunt laughing ...sau mai simplu silvia :d

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pt ca viata are unele parti foarte rele, insa noi trebuie sa fim mereu pregatiti.Sa avem incredere in noi, sa avem rabdare si sa nu ne intristam din orice.happy
Oricine trebuie sa aiba vointa si sa depaseasca orice moment rau.winking

| lia a răspuns:

Totul porneste de la tine... Singuratatea este o iluzie ca si fericirea, de altfel. Daca stai bine si te gandesti, te simti singur/a, chiar daca ai in preajma ta persoane care te iubesc. Iluzia asta ne-o creem pentru ca ne place sa ne plangem singuri de mila.
In momentul in care simti ca ai gasit persoana in preajma careia te simti in siguranta, si simti ca ii poti impartasi toate secretele, atunci intervine o alta iluzie: fericirea.

| DeNyyy a răspuns:

Pentru ca oamenii sunt foarte rai si am observat asta chiar in primele zile

| Nastia a răspuns:

Ptr k se gaseste mereu cioneva care sa-i "ingroape"in mizerie, tristete pe altii, ...pentru k oamenii sunt mai rai k niciodata,.
pentru ca nu mai exsta mila si dragoste de semeni,.
oamenii te judeca fara sa stie nimic despre tine,.
pentru ca unii isi merita titlul de javre,.
e adevarat k cu o fapta buna nu ajungi in rai dar cu mai multe da,...
si inca ceva, la fel de adevarat e k cu o floare nu se facve primavara dar cu mai multe se face,.
sa fim noi cei care schimba lumea, ...sa pornim impreuna,...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine e nefericit? zi-mi mie zi-mihappy
Eu sunt fericit zi de zi...(in afara faptului ca am avut 2 zile de groaza din cauza unor mici probleme)in rest...numai binehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Au pierdut optimismul și încrederea!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@nu stii cine estihappy... ce treaba ai tu cu lumea?
Las-o sa vorbeasca ...nu o baga in seama...
Viata e frumoasa pentru ca e dificilahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi... ti-am "furat" un zambet...dont worry be happyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-ar place mult sa stiu raspunsul...