| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce e week-end-ul atat de scurt si oamenii se supara dupa terminarea week-end-ului spunand tristi ca trebuie sa se intoarca la munca? De ce trag oamenii din fericire cu paiu si nu beau din fericire din plin?

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Tie iti place sa muncesti? Simplu te intreb. Crezi ca omul doar la munca e bun? Trebuie si el sa se relaxeze, distreze, nu sa munceasca precum un sclav toata viata lui.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

E vacanta... poa' sa vina si week-end celalalt.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Eu zic ca e bine ca exista weekend pentru ca omul trebuie sa se distreze sa se relaxeze nu poate sa munceasca mereu ca un sclav exact cum a spus Drimmero.
Gandeste-te ce ar fi daca n-ar fi weekend pentru mine cand este vacanta de vara ca acum weekendul este in fiecare zi.
Pai daca ar fi mai lung weekendul oamenii s-ar obisnui cu el si nu ar mai avea chef sa munceasca asa mult, alta varianta numai gasesc aici.
Pai probabil oamenii sunt suparati dupa terminarea weekendului deoarece trebuie sa se intoarca la scoala sau la serviciu unde se plictisesc rau, muncesc mult si nu le place dupa ce s-au simtit atat de bine in weekend la petreceri, distractii cu prietenii incat nu prea le arde sa munceasca mult si sa tipe profesorii sau patronii la ei mai mereu.

| nocturnalmagic a răspuns:

Daca beau cu paiul o sa se termine mai tarziu