| anonim_4396 a întrebat:

De ce are Andrei Selaru aka Selly atâta influenta și putere de convingere in rândul tinerilor?
La faza cu frații Gogan, când au lansat "Stricați o generație", practic i-a "îngropat", ambii având parte de un val de hate după clipul unde Selly reacționa la melodia Goganilor.
La fel s-a întâmplat și cu filmul 5Gang: Un altfel de Crăciun. A bătut recordul cu cele mai multe încasări, depășind "Garcea și oltenii".
Ce are Selly atât de special încât parca ii hipnotizează pe unii?

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Are un soi de carisma si o smecherie golaneasca care prinde la multi oameni inculti si needucati sau dornici de faima.
Cum Romania are in procent mare de oameni care sunt inculti si nu citesc de asta si Selly e o personalitate marcanta in mediul social romanesc.

| suntserios a răspuns (pentru LordCristobal):

Pun pariu că azi îl critici pe Selly că inculți și alea alea și mâine te spargi pe manele.

| LordCristobal a răspuns (pentru suntserios):

Poti pune pariu linistit ca de obicei eu na ma sparg pe manele.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce are? Are vizibilitate. Și deși multi nu vor să recunoască omul are mereu un discurs clar și la obiect. Eu capabil sa se exprime

| DeMicUnC?l?tor a răspuns:

E tănar și curajos.
Mulți iși doresc să fie ca el. Fiecare generația da naștere la oamenii de genul ăsta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta mă întreb și eu, dar nu doar acest puști ci la toți cei care apar ca ciupercile după ploaie. happy

Înțeleg că în domeniu public, la fel ca oriunde avem nevoie de oameni noi și de "prospături" dar totuși când spui Andra sau Antonia sau nu-i cunosc pe ăștia mai tineri, dar când spui așa ceva, parcă e ok, deoarece acei oameni au muncit colosal pentru succesul de astăzi. Repet, nu am ceva cu tinerețea, dar am ceva cu oamenii care apar "de nicăieri" la TV, acum nu vreau să-l acuz pe mister ăsta, că de fapt nu știu ce școli și formări are, dar totuși dacă nu are nimic pe direcția asta : jurnalism/actorie/conservator/regie/scenaristică/publicitate (cam astea le văd eu studii importante pentru cei care vor să se afișeze prin media și să susțină că sunt inteligenți și influenți), mi se pare nașpa că oamenii au picat în fața unui chip frumos și a unui glas "interesant" straight face
Aaa și că ziceam că nu știu din ăștia mai tineri. Am crescut oarecum cu Alina Eremia, Dorian Popa și chiar și Oana Zăvoranu, care nu știu ce studii avea femeia, dar și-a prezentat puterile/influența prin niște filme care au dăinuit peste ani. Iar Alina și Dorian au jucat în ceva filme, pe vremea când eu mă chinuiam să iau bacul și studiam pentru el, apoi au devenit cumva buni pe muzică și muzica lor chiar e pe val ca să zic așa. Dar vreau să spun că au încercat pe ici, pe colo, nu știu nici de ei dacă atunci când au început aveau studii în actorie/muzică, dar ei măcar au fost constanți pe un domeniu mare al televiziunii, cum ar fi actoria, apoi muzica. Dar de mister ăsta, nu știu ce să zic. Adică eu una nu am înțeles concret în ce-l includ. Eu una chiar discutam, de fapt mai mult mă certam cu mama fix pe baza lui Selly ăsta, că ea încerca să-mi spună ceva de Selly ăla și eu fac "Dar cine-i Selly ăsta?"
Am reluat discuția în altă seară și pentru că-i apăru mutra pe ecran, mama iar îmi spuse că ăla e Selly că auzise data trecută că i-am spus că nu știu cine-i Selly. I-am spus clar că mutra i-o cunosc, e imposibil să nu-l fi văzut măcar întâmplător cândva, dar eu i-am spus că nu-l cunosc, deoarece eu nu pot să-i pun o etichetă, dar nici nu pot să spun ce e exact. Funny e că atunci când am întrebat-o pe mama, nici ea nu a știut să-mi spună. happy
Cam asta vreau eu să subliniez. Oamenii publici, mai ales ei, au nevoie de o oarecare etichetă clară. happy Cum spuneam despre Alina și Dorian pot spune că sunt vedete, dar pot spune și că sunt actori și cântăreți. Oarecum toți din domeniul ăsta se consacră și-și încearcă norocul în ambele sfere (actorie și muzică), despre Feli, care la fel, mie una mi s-a părut că acum câțiva ani a apărut așa ca de nicăieri, dar azi pot spune că o cunosc pe Feli ca și cântăreață. happy
Dar pe Selly?
E posibil el să fie inclus la noul trend cel de influencer. happy
Dar atunci pe mine una nu m-a atras și atunci nu-l urmăresc. happy
Dar sper că are măcar eticheta de influencer. Altfel nu prea știu la ce domeniu îl încadrez? Eu ce spun spre exemplu străinilor sau cei care totuși nu-l cunosc pe Selly ăsta, ce le spun că face Selly ăsta?
Sper că s-a înțeles esența criticii mele pentru Selly ăsta. happy

Cât de răspuns la întrebare, habar nu am. Dacă e influencer așa cum cred, atunci numele îi merge chiar într'acolo, și el a atins apogeul obiectivului lui, acela de a influența, de a-și face vocea auzită și de a fi urmat, dacă Selly ăsta însă nu se identifică cu nicio ramură din astea publice, cunoscute și consacrate, chiar nici cu influnțăreala asta, atunci doar vedem cât de proastă este lumea și către ce se urmărește și care sunt trend-urile secolului 21. happy
Eu una nu mă pronunț exact, concret, deorece nici nu l-am ascultat ca să susțin dacă tipul chiar știe ce spune și e chiar așa de smart încât să spună ceva al naibi de smart sau e doar apă de ploaie, vorbele lui.