| anonim_4396 a întrebat:

DE Ce atatea pretentii din partea minoritatilor maghiare din Romania?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca in Romania viata e mai buna decat in tara lor, rusine sa le fie ca vorbesc in limba lor stiind ca sant romani in preajma lor, asta ma dispera la ei limba aia stresanta care o au.

| RockNbeer a răspuns:

Ai vorbit vreo data cu un maghiar, sau macar... spune-mi, ce pretentii au maghiari?

| VadTot a răspuns (pentru RockNbeer):

Pai da i o fuga pana in Oradea si ai sa vezi...laughing

| RockNbeer a răspuns (pentru VadTot):

Am stat de vorba cu o foarte multi maghiari, am lucrat cu maghiari, si mi-am facut o parere foarte buna despre ei, nu vad cum mi-as putea-o strica daca merg in Oradea, explica-mi tu... daca tot locuiesti acolo.

| VadTot a răspuns (pentru RockNbeer):

Pai de exemplu, Cu toate ca sunt devapt Cetateni Romani
au pretentia sa le vorbeste pe ungureste ok?

| VadTot a răspuns (pentru RockNbeer):

Da si eu am o parere buna despre tigani dar vezi ce imagine urata au ei? am avut multi prieteni tigani care mi au fost ca niste frati. dar imaginea lor lasa foarte mult de dorit nu i asa?
Si vezi la tigani sunt unii atit de muncitori si de harnici dar sunt si altii care fac comunitatea lor de ras. ok?
Sunt multi actori celebri care au fost si care inca mai sunt ..sunt cantareti jucatori de fotbal smd.dar totusi cu toate astea..intelegi tu.Asa ca da mi alte exemple si argumenteaza altfel daca poti poti?laughing

| RockNbeer a răspuns (pentru VadTot):

Am lucrat vara trecuta cu vreo 3 maghiari din Covasna, unul din ei cunostea romaneste ceilalti 2 nu,mi-au explicat ca la ei in oras majoritate sunt maghiari si ca nu prea au de unde sa invete romana.
Daca asta ti se pare tie o problema, vino in Constanta, sa vezi cum circula ciorile cu saci de fier vechi prin mijloacele de transport in comun.
Eu am noroc ca stau la casa, am prieteni care stau la bloc si au vecini tigani, care sincer chiar nu inteleg cu pot suporta toate rahaturile si probleme in care ii baga.
As prefera ori cand sa locuiesc intr-un oras cu vecini maghiari.

| RockNbeer a răspuns (pentru VadTot):

Nu neg ca ar exista si astfel de persoane, dar ei sunt intr-un procent destul de mic, ce mai conteaza procentul ala atata timp cat majoritatea sunt niste lepre.
Toate comunitatile au membrii cu probleme, dar cu tiagani treburile stau altfel, raritatiile se transforma in majoritate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cauză că ungurii sunt nişte jegoşi(o mare parte din ei).

| VadTot a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog frumos sa ti stergi raspunsul.sa nu fim amandoi penalizati ok?
Multumesc!
o zi buna.

| anonim_4396 explică (pentru VadTot):

Să fiu penalizat. Dacă pe admini îi supără adevărul despre unguri, să-i pupe pe aceştia în fundul autonomiei lor. Bozgori jegoşi(nu vei fi penalizat(ă), fii fără griji).
O zi bună şi ţie.

| VadTot a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietene te rog Frumos sterge macar ultimul raspuns!
Multumesc!