| Pamanteanul a întrebat:

De ce atunci când ma lauda cineva ca sunt bun pentru ca am făcut un lucru bun, nu mai am curajul sa ma comport altfel în fața acelei persoane ca nu cumva sa își schimbe părerea despre mine?

6 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Îți pasă prea mult de părerile altora și îți e frică să nu dezamăgești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu vrei sa dezamagesti acea persoana

| SociopatuI a răspuns:

Vrei sa faci o impresie buna iar acea persoana sa nu isi schimbe parerea intr-un mod negativ in privinta ta. Pe scurt, tii la imaginea ta in societate. Este un lucru bun.
In sfarsit o intrebare buna pe care o pui. Toate de pana acum zici ca au fost date de un scapat de la centrul de nebuni.

| SimonaBubu a răspuns:

Ții la reputație.

| Pamanteanul explică (pentru SimonaBubu):

Dar eu vreau sa fiu sincer, nu sa joc teatru pentru reputație.

| Maria350 a răspuns:

Nu-i nimic este bine nu contează.