| anonim_4396 a întrebat:

eu am parul cat de cat mare si pus pe frunte, faza e ca toti imi zic ca nu imi sta bine, dar mai sunt si cativa care imi zic ca imi sta bine. Eu cum ma vad in oglinda mi se pare ca arat bine, dar cand fac selfie-uri nu ies bine, sau daca fac poze normale, de exemplu la munte, ies ORIBIL, ies de parca as avea fata alungita, ochii mari si o fata de porc. straight face, Asa ma vad oare si ceilalti? De ce in oglinda ma vad frumos dar in poze ma vad urat? Dar in fiecare poza se intampla asa...

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Am citit undeva un studiu cum ca noi ne vedem in oglinda de nu stiu cate ori mai frumosi, mai atragatori decat de obicei. S-ar putea sa aiba si o urma de adevar. Legat de treaba cu parul, e greu de spus. Tu ar trebui sa te decizi. Tine cont de parerile celor din jur, insa fa cum crezi tu.

| WaterDrop a răspuns:

Trebuie neaparat sa schimbi oglinda.Aaa, sau tine cont ca poate cei care iti zic ca`ti sta bine o fac pentru ca tin la tine si nu au curaj sa fie sinceri.

| Michiro a răspuns:

Conteaza cum te vezi tu, nu cum te vad alti. Legat de poze si oglinda, asa se intampla la toti, ne vedem mai frumosi in oglinda dar in poze iesim mai urati(in functie de calitatea aparatului). Legat de par, cel mai bine stie un profesionist daca se potriveste freza cu trasaturile tale sau nu.