| anonim_4396 a întrebat:

De ce au prejudecatile femeile/fetele de bani gata fata de barbatii/baietii care nu isi permit averi,nu isi permit sa le satisfaca material, nu au masina care sa le duca/aduca de la mall..etc,de ce un barbat/baiat nu poate avea o legatura sincera cu o fata,fie ea cu bani sau fara,de unde si pana unde aceasta prejudecata care sa fim sinceri nu o au toate fetele,dar cele care o au o raspandesc ca "ciuma" la altele, cel mai convingator raspuns primeste cadou o fundita!winking

Răspuns Câştigător
| lolium a răspuns:

Da,ai dreptate.Pentru fete conteaza foarte mult ca prietenul lor sa aiba bani, mai ales daca ele au trait mereu in "puf" si n-au dus niciodata lipsa de nimic.O femeie bogata nu si-ar dori niciodata sa se afiseze in fata prietenelor ei cu un baiat care nu face parte din aceeasi clasa sociala.Ar fi o jignire pentru ea. In schimb, daca are bani, el ii va oferi mereu lucrurile si confortul cu care e obisnuita. Si nu numai fetele de bani gata au astfel de prejudecati.Mai sunt si cele sarace, care se bazeaza pe faptul ca sunt frumoase. Astea sunt si cele mai ridicole, considerand ca niciun baiat nu e suficient de bun pentru ele.

2 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

De ce le judeci pe toate după una?
Până la urmă, fiecare e așa cum vrea, nu poți schimb asta oricât ai încerca.Ghinionul tău dacă te îndrăgostești de cine nu trebuie, doar pentru că e frumos/frumoasă.

| cristiiiiiii a răspuns:

Frate fetele cu bani nu o sa se uite niciodata la un baiat cu o situatie materiala mai proasta, dimpotriva isi doresc unu cu mai multi bani de cat ele...in ziua de azi gasesti greu iubire sincera crede-ma