| Mara6392 a întrebat:

De ce bătrânii dorm pe acele perne imense? Toți bunicii dorm pe niște perne foarte mari. Am mai văzut chestia asta și la alți bătrâni, nu numa la bunicii mei.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vei simti si tu nevoia sa dormi pe o perna mare. Chiar daca nu recunosti asta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asa sau obisnuit de tineri si acum este greu sa i dezobisnuiesti, cel mai bine dormi pe pernele alea dar coloana si cervicala nu se simt bine, trebuie un pui de perna sau o perna care corecteaza postura si pozitia gîtului spatelui coloanei in timpul somnului, dar ei fiind batrîni nu i mai poti "actualiza" la metodele moderne d azi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si eu dorm pe perne mari.

| dullcat a răspuns:

Asa se faceau pernele pe vremea lor, mai mari si de calitate.Nu erau numai din astea minuscule cu vata sintetica sau burete cu memorie care se dezintegreaza dupa cativa ani si devine cuib de bacterii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că provin din vremea lor, așa s-au obișnuit și nu vor să le arunce.