| andreeaeml1200 a întrebat:

De ce cainii latra si fugaresc oamenii de etnie roma? Am observat asta de mult timp, dar n-am inteles niciodata de ce.

12 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

..se uita urat "pa" iei? laughing

| RAY a răspuns:

Cainele nu este o fiinta constienta, ele nu stiu ca exista

| CdeMetal a răspuns (pentru RAY):

Tu sti ca existi ce dovezi ai pana la urma totul e o iluzie poate nici nu exista nimeni

| RAY a răspuns (pentru CdeMetal):

Eu știu că exist că sunt conștient că exist, gândesc, dar da poate fii o.iluzie,nivelul meu de conștiință e rațional, a unui câine nu știu cum e, dar nu e conștient de el

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pot fi multe motive. Nu vreau sp fiu considerat rasist, dar câinii au un miros foarte fin și poate din cauza asta.

| Fatamuntilor a răspuns:

Probabil ca au un miros specific, iar cainii simt asta.
s-a intamplat odata sa stau la o cunostita.A chemat un cetatean de etnie sa ii coseasca iarba.Era si un caine, din ala de apartartament.De obicei statea in varful patului.Nu l-am auzit sa latre vreodata.Ei bine, cand l-am vazut pe omul ala a inceput sa latre, sa maraie si sa arate coltii, de a trebuit sa il tin.

| Hyperion7 a răspuns:

Eu nu sunt de etnie romă și tot mă fugăresc rolling on the floor
De fiecare dată când trec pe langa un câine, mereu latră la mine.Chiar e frustrant atunci când mai sunt și alte persoane, iar la celelalte persoane nu se reped, iar la mine da sad
Probabil că simt frica (am fobie la unii) și de aia
De o perioada văd că nu mai latră la mine, probabil am simțit că nu-mi mai e frica de ei rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am observat că latră și fugăresc și oamenii care nu sunt de etnie romă. Ba chiar îi și mușcă.

| pufulescu0o a răspuns:

Au un miros specific acei oameni, mai puternic si diferit de al celor care nu sunt de etnie.

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Probabil din aceleași motive pentru care uneori și pe noi ne latrã sau mușcã câinii romilor.
Apropo, știți cumva de unde cumpãrã "oamenii rãi " câini care acceptã oameni rãi?! Oare sunt modificați genetic acei câini, sau au niște fetișuri poate?,.

| DomnulPoliticos a răspuns:

Și pe mine ma latră unii câini si nu sunt țigan laughing

| AlfonsaoJuarez2 a răspuns:

Am observat si eu asta, am peste drum o casa unde sunt 4 sau 5 caini si imi dau seama imediat dupa cum latra daca a trecut ceva de culoare inchisa pe strada.Nu sunt rasist dar, asta am observat.