| roby50931 a întrebat:

De ce cand dau laptopul pe sleep, il las o perioada mai lunga (20 minute), cand il deschid, e intunecat si trebuie sa dau restart? cum sa rezolv problema? am incercat si in "adjust screen brightenss"

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Pt ca intra in modul asta sleep adica adoarme si trebuie asa un impuls sa fie trezit. Exact ca si cind tu dormi si vine cineva si te misca sa te trezesti.Cum faci sa nu mai intgre in modul sleep? Pai intri la setari si de acolo setezi ce vrei tu.Dar depinde ce windows ai ca e diferit unde trebuie sa ajungi si ce sa faci. Daca ai windows 7 sau 8 intra pe aici la raspunsurile mele si cauta ca am mai scris asta cuiva. Daca ai windows 7 clik drepta mouse pe ecran alegi screen saver acolo undeva jos ai power settings dai clik acolo si dupa vezi tu te descurci. Daca ai windows XP nu mai stiu am uitat.