| anonim_4396 a întrebat:

Salut, laptopul meu nu mai vrea sa se inchida si nici sa intre in sleep... sta pornit, i se inchide ventilatorul dar el sta pornit... apas pe butonul power si nu se intampla nimic, led-ul ce-mi arata ca e pornit sta aprins, cand inchid capacul e setat sa intre in sleep, se inchide ecranul si ramane pornit, dupa ce deschid sa-l pornesc nu reactioneaza nimic dar el merge in continuare..am incercat cu troubleshoot dar nimic.sfc scannow poate rezolva problema? Ce sa fac cu el? Daca-l las 20 de minute se restarteaza cu toate ca dupa 20 de minute de inactivitate e setat sa intre in sleep. ajutor!

6 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Scoate-i bateria si incearca sa folosesti laptopul fara baterie (adica sa il tii in priza mereu). Bateria se duce repede si cel mai bine este sa o scoti de cand ai luat laptopu si sa o folosesti doar cand pleci undeva.

| RB26DETT a răspuns (pentru EnvyU):

A patit cineva cu bateria ceva ce nu-mi doresc...
S-a luat lumina dintr-odata si a venit brusc inapoi, i s-a ars HDD, cand s-a dus cu el la service l-au intrebat unde-i bateria si i-a spus ca-i in cutia laptopului, nu a folosit-o deloc, 'ei bine, iti putea salva HDD-ul' si cum eu stau intr-un orasel unde se ia lumina si vine imediat de cel putin odata pe zi... n-am chef sa stric un HDD de 1 TB plin pe jumatate

| RB26DETT a răspuns (pentru EnvyU):

Alta treaba, cand il inchid tinand apasat pe power, peste noapte porneste si intra in sleep, atunci cand il pornesc apare direct sa bag parola, ma indoiesc ca-mi porneste intr-o fractiune de secunda laughing [am uitat sa precizez ruleaza windows 8.1 pro x64]

| EnvyU a răspuns (pentru RB26DETT):

Inseamna ca e bagat la event sa se porneasca la 3 am dimineata. Nu il mai inchide tinand pe power ca il strici. http://www.rickysays.com/windows-update-settings

| RB26DETT a răspuns (pentru EnvyU):

Am update-urile setate pe manual, cauta cand vreau eu, le instaleaza cand vreau eu... totusi nu inteleg de ce nu vrea sa se mai inchida, cum sa-l inchid daca nu vrea sa se inchida? Culmea ca acelasi lucru l-am patit azi si cu ipod-ul laughing))

| BlaDe17 a răspuns:

Incearca sa-i scoti bateria.
Daca si dupa asta mai este pornit inseamna ca e boss de boss laughing)
Are el o problema poate ai luat un virus pe el, mai mult ca sigur ar trebui sa fie de la un virus thinking