| MitchieM a întrebat:

De ce credeti ca noi, emo, suntem ciudati? pentru ca nu suntem deloc asa, noi suntem chiar foarte de treaba..si ii uram pe cei care ne jignesc.

Răspuns Câştigător
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Eu ii urasc numai pe cei care nu au motive sa adopte "stilul emo",fiindca promoveaza superficialitatea,ipocrizia,nu stiu nici ei de ce sunt emo,doar asa,de vestimentatie,de ochii lumii.
Cei care au adevarate motive pentru a fi asa,sunt cei care depind de foarte multe emotii,incontrolabile,expansive,tumultuoase,o intreaga sfera de sentimente negative,ce se zbuciuma in ganduri, si te fac sa-ti pui capat zilelor, in cel mai rau caz.
Nu spun ca sunteti ciudati doar pentru ca promovati un stil aparte, ci dupa cum am spus mai sus, exista 2 categorii de emo, cei ipocriti, si cei "adevarati". Sper ca ma intelegi.

1 răspuns:
| Dariusuu a răspuns:

De ce spui noi?

Vrei sa spui ca toti care aleg sa fie emo sunt de treaba?

Nu chiar, te inseli aici.

Eu unul nu am nimic, e viata voastra.Cat timp apreciati pe alti.

Numai bine.