| Deny_8224 a întrebat:

De ce credeti ca sa sinucis Madalina Manole?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Imi pare nespus de rau! Inca nu-mi vine sa cred!
Se spune ca unii i-si iau propria viata, cand raman fara prieteni, cand se simt singuri, parasiti. Sincer nu cred, ca Madalina Manole nu avea prieteni, cu care sa vorbeasca, carora sa se destainuie. Avea extrem de multe persoane dragi, apropiate, care o iubeau, o adorau, si cu siguranta pe cateva dintre ele le putea sa considere prieteni adevarati. Cred ca problema a fost una mult mai complicata, adanca, complexa. A fost o depresie veche si agravata in timp, provocata de mai multe lucruri. Cred, ca se stransesera prea multe de-a lungul anilor si a cedat psihic, n-a mai vrut/putut sa traiasca. In general artistii gandesc putin diferit/altfel fata de oamenii obisnuiti. Asa ca n-ar trebui sa evaluam decizia ei din perspectiva proprie. Are o melodie foarte frumoasa, in care spune: "...Doamne de-as fi o floare de-o zi, ca florile n-au amintiri...". Amintirile sunt foarte importante pentru noi, insa de multe ori tocmai ele devin inamicul nostru numarul unu! Nu ne lasa sa dormim, sa respiram linistiti, sa ne traim viata in prezent cu zambetul pe buze. Cred ca acesta a fost si cazul Madalinei. Plus, ii era frica de batranete: fizica si cea de artist. Probabil se simtea depasita, nefericita, neinteleasa.
O apreciez foarte mult! Ne-a daruit multe melodii frumoase, pacat ca n-a mai rezistat presiunii, insa nu vreau s-o judec...
Sa se odihneasca in pace! Sper, ca acum ii e mai bine! Desi mare pacat de familia ei! Nici nu vreau sa-mi imaginez prin ce trec acei oameni, si prin cate greutati va fi nevoit sa treaca fiul ei, o sa-i fie greu fara mama, si culmea - nici macar amintirile despre mama nu ii vor ramane. Trist.
Cateva dintre trairile ei sufletesti de-a lungul vietii, niste melodii frumoase si foarte actuale: "Cine esti tu?!" http://www.youtube.com/watch?v=P6ypXBagnhk&feature=related , "Suflet gol" http://www.youtube.com/watch?v=4rR7LTSgcBg&feature=related , "Tu n-ai avut curaj" http://www.youtube.com/watch?v=DryQENgC7TE&feature=related , http://www.youtube.com/watch?v=yxCQvzAbP4c&feature=related .
Si in incheiere un ramas bun - "Si vei pleca" http://www.youtube.com/watch?v=z_QvuXKhlHY&feature=related .
Doamne de-AI fi o floare de-o zi, ca florile n-au amintiri!

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Madalina Manole s-a sinucis?! surprise Incredibil! Asta da! O apreciam foarte mult pentru activitatea, muzica ei. Imi era foarte draga. Nu-mi vine sa cred... Probabil intrase intr-o depresie adanca din mai multe motive (nu poate fi unul singur). Pacat de copil, sot si parinti!

NOname
| NOname a răspuns:

Inca nu pot sa cred, ca nu mai este...
Puteti sa va uitati acum pe ProTV la emisiunea lui Maruta. Se discuta pe aceasta tema. Poate vom putea sa aflam mai multe detalii.
Sa se odihneasca in pace!

| Silvia a răspuns:

Am aflat şi eu azi dimineaţă. Chiar nu ştiu, probabil avea probleme sau a ajuns la capătul puterilor din anumite motive, nu îmi dau seama. Păcat e că are un copil mic şi îmi e foarte milă de el, va creşte fără mamă.

| Anileda a răspuns:

Imi pare extrem de rau ca Madalina Manole a murit, insa nu gasesc o justificare mai exacta de ce a facut acest lucru, nu cred ca ar fi fost omorata insa doar ea stie de ce a facut lucrul acela.

| geoolina a răspuns:

Eu cred ca era foarte bolnava si nu mai suporta durerea si de aceea a decis sa-si puna capat zilelor