| kGeorge a întrebat:

De ce exista atatea chimicale in țigări? Inteleg ca sunt unele care ajuta corpul sa absoarba mai multa nicotina, ca sunt unele care sa usureze aspritatea fumului etc. Dar in afara de astea, celelalte 4000 sau 7000 de ce exista?

7 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Unde ai vazut tu o asemenea tampenie? Poate fumul de tigara, nu tigarile in sine ca nu baga nimeni chimicalele in tigari laughing Vezi ca si fumul de gratar este similar in numarul substantelor toxice daca e sa o iei asa...

| kGeorge explică (pentru Dismally):

Sunt foarte multe chimicale. Hai ca unele cum ar fi gudronul si monoxidul de carbon poate se formeaza atunci cand arde. Dar majoritatea mi-e greu sa cred ca nu sunt bagate. Sa nu mai vorbim de cele 40 si ceva de subst cancerigene. Vorbim de o planta uscata maruntita si bagata intr-un tub de hartie pana la urma.

| Dismally a răspuns (pentru kGeorge):

Pai da-mi cateva exemple de substante bagate in tutun. Cele despre care spui tu se formeaza in urma arderii.

| 1997onur a răspuns:

Nu exista adică nu cred cu adevărat sa existe țigări sa facă bine sau sa aduc ceva bine la sănătate unui om.

| kGeorge explică (pentru 1997onur):

Eu nu am intrebat daca tigarile sunt sanatoase, ci de ce contin atat de multe chimicale

| 1997onur a răspuns (pentru kGeorge):

Îmi cer scuze nu mi-am dat seama prima oară eram puțin obosit.

| 1997onur a răspuns:

Ba dint contro face enorm de mult rău.