| Bot a întrebat:

Voi cum vedeți viața?
Cum credeți ca a început, ca existam?

2 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Viata in general cum a inceput sunt teorii. Dar ca a mea si a ta si a tuturor care azi traim pe pamint a inceput prin fecundarea unui ovul de catre un spermatozoid, e un lucru de necontestat.
http://www.contraboli.ro/fecundatia-si-prima-zi-de-sarcina/

| AsiSoyYo a răspuns:

Pai viata a inceput cu mii si mi de ani in urma uite cum a inceput :Terra s-a format, impreuna cu celelalte corpuri din Sistemul Solar, printr-un proces indelungat, de miliarde de ani, prin aglomerarea de materiale (gaze, praf cosmic). Aceste particule se aflau intr-o continua miscare, ciocnindu-se intre ele. Particulele mari le atrageau pe cele mici, unindu-se si marindu-se treptat. In centrul aglomerarii, unde pariculele erau foarte dese, a luat nastere Soarele, iar in jurul lui, planetele. Atrase de Soare, planetele au inceput sa graviteze in jurul acestuia. Corpurile mai mici au fost atrase de planete, devenind satelitii acestora.