| ondrey31 a întrebat:

De ce femeile pe aplicatii cauta doar barbati super aratosi? Ma tot gandeam de ieri daca sa pun intrebarea asta, ca am vazut-o tot aici. Este ceva ce ma irita maxim? Chiar s-au dus vremurile in care fetele nu puneau pret pe aspectul fizic al partenerilor? Daca nu bei, nu te uiti dupa altele, esti acolo pentru ele, nu mai e ceva ce conteaza? Sincer, am mai auzit si eu pe la birou tot felul de emancipate care cautau doar barbati cu muschi si inalti. Toata lumea vorbeste despre faptul ca femeile vor doar bani. Dar mie mi se pare ca mai mult e vorba de emancipate care vor musculosi si aratosi, nu atat bogatasi. Ca de exemplu colegele mele de la birou sunt in domeniul meu, deci IT. Castiga ok. Si pe aplicatii de dating au ajuns sa caute pe tipii astia? Se stie ca cu cat e mai atragator pe dating aplicatie, cu atat mai mari sansele sunt sa nu fie real. Si daca e real sa fie vreun psihopat sau, in cel mai bun cauz, superficial care le va insela. De ce un barbat care arata asa bine apeleaza la niste aplicatii pline de... sa nu zic ce? De ce nu isi gaseste domnu „Chris Evans" gagica in viata reala? Ate e noul trend?

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

O zicala zice așa "daca stai langa 4 oameni deștepți, tu ești al cincilea, daca stai langa 4 oameni grași și frustrați,tu vei fi al cincilea"
Am adaptat eu sa înțelegi mai bine ideea.
Ideea e că ai frustrări și probabil câteva relații toxice în care ai intrat tot din cauza ta(nu o zic cu vreo răutate,ci asta e adevărul gol goluț,vezi ce zic psihologii și terapeuții) și acum faci niste generalizări fără o bază,exprimate prin experiența ta de viață liliputana,adică micuța.
Nu știu câți ani ai,însă îți pot spune un lucru,femei cum ai descris tu,exista! Daca nu le vezi, schimba cercul de oameni care te înconjoară.
In societate ai de-a face cu tot felul de oameni,de la materialiști, buni,săraci, bogați,urâți,frumoși, înalți, scunzi etc., însă modul cum ii alegi in viața ta, tine doar de tine.
Sa te fac sa înțelegi, dacă tu te înconjori de oameni materialiști și superficiali, evident ca asta vei auzi, discuții despre idealuri superficiale și valută.
Concluzia o tragi tu.

| Lupică27 a răspuns (pentru Hyperion7):

Stai intre javre, incepi sa latri. Suntem reflectia societatii si produsul parintilor nostri, ai dreptate.

| Lupică27 a răspuns:

Esti frustrat ca n-ai muschi si nu esti inalt? femeile care lucreaza in IT banuiesc ca nu arata cine stie ce, deci oricum n-au sanse la aia cu bani, deci, se orienteaza catre astia inalti, e logic.
Si daca imi spui ca cele ce lucreza in IT arata super, nu te cred.

| EestiSodalane a răspuns:

Ce întrebare idioată. După ce vrei să se uite? Nu suntem noi oamenii facuti in asa fel incat sa vrem sa ne reproducem cu cele mai frumoase specimene? Tu nu te uiti dupa fete frumoase? Plus ca vorbim despre o aplicatie de dating. Ce sa vezi acolo in afara de cum arata un om? Băi câtă ipocrizie pe unii. E bizar ca fetele se uita dupa baieti aratosi dar tu insuti vrei o femeie frumoasa.