| FeFy` a întrebat:

De ce folositi @ in fata unui nume sau oras (asa am observat ).

Răspuns Câştigător
| Someone_1110 a răspuns:

E un fel de,, pentru" sau,, se refera la" in limbajul de messbig grin...de exemplu cineva iti da un comm la o poza pe facebook.Numele utilizatorului respectiv este Ioana sa zicem. Iar u vrei sa-i multumesti pentru commul dat. Dar intre commul ei si raspunsul tau sunt mai multe alte commuri.Si u atunci, ca sa o faci pe ea sa inteleaga ca te referi al ea pui @Ioana, adica,, pentru Ioana"

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru a fi mai ușor de identificat.
Pa, pa.