| MrNuggets a întrebat:

De ce in 2023 daca nu ai iphone esti considerat sarac? Eu as vrea sa imi cumpar un Samsung s20 sau mai bun pentru ca am o pasiune pentru editat, fotoshop, etc, lucruri pe care nu le poti face pe un iphone evident, dar toti considera ca esti o saracie a societatii fara un iphone, care e scump ca naiba si complet inutile in fata samsungului. Intrebare e ca ar trebui sa imi pese de ce cred ceilalti despre mine daca nu am iphone?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Esti considerat sarac de tineri si adolescenti care probabil nici macar nu au muncit pentru iphone-ul lor. Deci, cui le pasa de parerea lor.

Oricum ecosistemul Apple este extrem de toxic, ajungi sa fii bullied de posesori de iphone 7 cu spatele crapat care se poarta de parca steve jobs a dat mana cu ei.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu am un oppo vechi de 2 ani și nu mi-a zis nimeni că sunt sarac. Ai tu doar snobi in preajma.

| sammie a răspuns:

Sincer n-ar trebui sa-ti pese. Rang-ul intre noi e acelasi, tot oameni suntem toti. Si cu iphone si fara.

| 4evergentleman a răspuns:

Am iPhone 12 pro și sunt sarac lipit, l-am primit cadou, și am un Realme 8 care de altfel l-aș alege de 1000 de ori în detrimentul iPhone-ului, tine bateria enorm și display-ul Super Amoled este foarte calitativ, totul e foarte ok și filmarea 4k, sunetul, și e un telefon foarte ieftin! Și cele de la Oppo sunt foarte bune, de exemplu Oppo Reno 6 pro 5G și dacă nu îți permiți și un Oppo Reno 5 lite e foarte bun pentru social media.
Iphone sunt praf la baterie, demne de mila, până și un telefon că redmi9 care costa 300 de lei le dă clasă că tine bateria enorm și până la urmă ce de ai nevoie cel mai mult la un smartphone ..de baterie că stăm toată ziua cu nasul în telefon chiar și când suntem printre oameni prieteni, familie! De prosti ești considerat sarac, poți avea telefon cu butoane și să fii milionar

| MrNuggets explică (pentru 4evergentleman):

Ai rude sau prieteni bogati/generosi daca ti au oferit un telefon de 4000 5000 lei cadou

| 4evergentleman a răspuns (pentru MrNuggets):

Rude dar eu sunt sarac că duhul nu am nimic pe mine,telefonul asta nu îl pot vinde că am făcut o promisiune și nu mă va salva din rahatul in care mă aflu. Am rude cu câteva clase care la multi ne dă clasă,studiile astea nu te ajuta deloc in viață dacă nu ai școala vieții. Sincer nu îmi văd decât finalul,e o bătaie de joc, mi-am bătut maxim joc de viață mea cu jocurile de noroc nu merit nici să respir, mănânc, numai moartea asta o merit, numai prostii am făcut de când mi-a murit mama, nu știu ce se întâmplă cu mine că eu.eram un tip liniștit care ura astfel de localuri și jocuri, prietenii m-au tras rău în jos, ai grija cu prietenii că sunt tare perverși e mai bine sa fi solitar daca vrei să reușești în viață, prietenii te vor trage in jos de invidie, vor face orice sa te vadă la pământ.

| MrNuggets explică (pentru 4evergentleman):

Nu am prieteni, urasc cuvantul ala

| 4evergentleman a răspuns (pentru MrNuggets):

Câți ani ai?