| depression17 a întrebat:

De ce in randul adolescentilor/tinerilor daca nu ai cel mai nou model de iphone si toale de firma esti considerat sarac?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din cauza prostiei care le dă pe dinafară.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar snobii pot gandi in acest fel.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil în rândul tinerilor de bani gata.

| VoidEternal a răspuns:

Pentru că părinții lor nu au fost în stare să le ofere o scară de valori corecta.

| Lukasssz a răspuns:

Pentru ca sunt figurant dar lasa ca am avut si eu la mine in clasa cand eram la liceu un specimen care avea ultimul model de iphone si bmw de 25k euro, dar am aflat pe urma ca statea in chirie într-un apartament de 4 camere cu alți 9 insilaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar in randul adolescentilor de bani gata dar nu si in randul celor cu venituri modeste. Pentru ca asa au fost crescuti cei instariti si nu concep viata altfel, de aceea considera saraci pe cei care nu sunt la nivelul lor.

| FlorinVictor20 a răspuns:

Pentru ca este generatia asta, dar sa nu iti fie rusine cu ce ai, tu esti tu, orice ar fi