| neanicu a întrebat:

De ce in general vorbind, baietii tind sa fie mai timizi decat fetele? care-i "mecanismul" aici?

2 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Nu este nici un mecanism, toti oamenii se intimideaza si asta tine de puterea fiecaruia de a depasi acele situatii.

| HBK a răspuns:

Un raspuns exact nu cred ca exista, dar in orice caz, cei cu tupeu sunt mai badarani, ies mai usor in evidenta, le lipseste bunul simt. Iar fetele considera ca nu nimic de pierdut daca sunt timide sau nu.Pentru ele, e acelasi lucru.Mai rar sa se intample ca fata sa caute intruna baiatul. CE fata nu si-ar dori si fie mereu cautata de fel de fel de baieti.Sau poate or avea baietii ceva bun simt?