| ladygaga_9914 a întrebat:

Baietii sunt mai timizi decat fetele cand vine vorba de fete? :]] de ce?

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E ceva normal. Cu totii suntem ceva mai stangaci cand vine vorba de a interactiona cu persoanele de sex opus. Asta pentru ca fetele au alte preocupari decat baietii si nu stim mereu cum sa le captam atentia si sa le parem interesanti. Acest lucru se intampla si invers. Si fetelor le e foarte greu sa fie sincere cu baietii si sa vorbeasca deschis. Eu de exemplu as vrea sa am multe prietene fete dar toate se feresc sa fie sincere si deschise.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu sunt mai timizi. Depinde în primul rând de caracter şi de experienţă. Un băiat care este obişnuit să socializeze cu fetele nu mai este timid chiar dacă la început să zicem că a fost. Depinde sunt persoane timide şi sunt persoane care nu au nicio problemă cu asta! Acum depinde de ce fel de om ai dat şi tu! Baftă!

| fluturas a răspuns:

Nu cred ca putem generaliza sunt si baieti timizi si fete timide, dar baietii nu neaparat ca sunt mai timizi decat fetele, stii ca multi baieti vor sa para smecheri si pentru un baiat conteaza parerea prietenilor lui si s-ar simti foarte umilit daca o fata l-ar refuza, eu cred ca de-asta nu prea intra baietii in vorba cu fetele, nu neaparat ca sunt timizi cred ca mai mult se tem sa nu fie refuzati, desi nu ar trebui tongue

| fluturas a răspuns:

Nu cred ca putem generaliza sunt si baieti timizi si fete timide, dar baietii nu neaparat ca sunt mai timizi decat fetele, stii ca multi baieti vor sa para smecheri si pentru un baiat conteaza parerea prietenilor lui si s-ar simti foarte umilit daca o fata l-ar refuza, eu cred ca de-asta nu prea intra baietii in vorba cu fetele, nu neaparat ca sunt timizi cred ca mai mult se tem sa nu fie refuzati, desi nu ar trebui, nu ai de unde sa stii pana nu incerci tongue

| Puf a răspuns:

Asa sunt baietii, in esenta lor se cred foarte curajosi, insa cand vine vorba d eu fata care o plac intr-adevar le este frica ca nu o vor cucerii, iar asta ii afce sa fie timizi pentru a nu gresi cu ceva. Atunci cand vor o simpla aventura au tupeu pentru ca nu le pasa ce parere isi va afce respectiva fata despre ei, insa daca vor o relatie serioasa si chiar iubesc fata respectiva se tem ca o vor pierde din cauza felului lor de a fi si din cauza tupeului prea mare

| Anna98Anna a răspuns:

Nu stiu exact. Dar un prietende al meu care se tine tare si asa si cand i-am spus ca la o fata ii place de el asa timid si tacut a devenitlaughing

| CuppiDoon a răspuns:

Daca baietii vb cu alti baieti despre fete ei sun siguri ca cealalta persoana le va dezvalui secretele.

Daca baietii sun in conversatie cu fetele. atunci ei pe moment nu stiu ce sa zica. Dar te asigur daca un baiat si o fata sunt singuri o sa se dezvotle conversatia cu siguranta...

fundita? te rog mult mult de tot

| virusz a răspuns:

De tothappy

| george10 a răspuns:

Dai funditza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si baietii si fetele sunt timizi, doar ca fetelor li se accepta timiditatea, iar baietilor nu.
Sunt timizi deoarece nu au incredere in sine, i-as sfatui sa citeasca niste carti din domeniul psihologiei, despre emotii si comunicare