| ioanacoruga4567 a întrebat:

De ce in multe relatii se intampla ca partenerii sa nu mai aiba viata personala? Practic aud de la multe prietene cu relatie ca nu mai zic "eu ma duc pana la magazin", ci "noi mergem pana la magazin", doar "noi", "noi" si iar "noi". Totul se rezuma la "noi" si nu la "eu". laughing Vi se pare normal? Mai e si situatia in care posteaza pe toate retelele de socializare poze si story-uri doar cu ei, de ce? de ce sa faci asta? Nu mai vad poze doar cu persoana respectiva, ci doar cu ei doi si parca e frustrant, dezgustator, nu stiu cum sa zic laughing Parca i s-a diminuat personalitatea. Cu prietena respectiva nici nu mai pot vorbi ceva care sa ramana doar intre noi, ca repede afla si el... parca nu mai e ca inainte sa aiba relatie. Si nu e ca se intampla asta doar cu mine, cu majoritatea. Cum vi se par aceste obiceiuri?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Lipsa de siguranța a masculilor din ziua de azi, sunt nesiguri, geloși si cred ca toate înșală chiar si cu tine poate ca îl înșală, relația nu va dura mult, va fi toxica, trimite un striper sa vadă ce înseamna mascul

apropo relație in 3 Imagine Me & You – Căsnicie în trei (2005)-recomand filmul e chiar amuzant

| Drimmero a răspuns:

Unii au impresia ca daca esti intr-o relatie automat totul trebuie sa se rezume la 2, sa traiesti o viata de colivie, sa iti incluzi partenerul in toate planurile, sa nu misti un deget fara el, relatiile de genul nu vor avea viata lunga pentru ca te vei plictisi, vei acumula frustari si vei fi tentat sa incerci altceva din dorinta de a iesi din monotonie, sa simt ca traiesti. Eu n-as accepta o relatie in care sa nu am 'dreptul' la propriile pasiuni, la timpul meu liber pentru ca am momente cand efectiv nu am chef de nimeni, doar sa stau in liniste sa-mi adun gandurile si sa imi vad de ce imi place sa fac, ca tot omul. Sunt pro ca intr-o relatie ambii sa isi vada si de pasiunile lor si de timpul lor liber, e mai sanatos asa decat bot in bot 24/7.

| Hammurabi a răspuns:

Tu vorbești de prieten sau prietenă.
Dar sunt unii care își cumpără o pereche de adidași mai mișto și nu mai apar în nici o poză fără să fie adidașii în prim plan. rolling on the floor
Atât îi duce mintea.
Ei cred că dacă s-au cuplat, au constituit o nouă entitate care oricum e mai valoroasă decât era fiecare dintre ei separat.

| mastadont a răspuns:

Și pe mine mă dezgustă astfel de comportamente. Oricum, mie mi se pare că prea multă afișare în public în acest fel denotă de fapt o nesiguranță și lipsă de încredere între parteneri, iar prin asta încearcă să demonstreze cumva că lucrurile sunt perfecte între ei, e practic o mască purtată de două persoane, o mască prin care se încearcă ascunderea problemelor din relație. Imagineazăți că mănânci un măr extrem de bun la gust, dar în mijloc are un vierme gras și bine hrănit, cam așa văd eu acele relații.