| anonim_4396 a întrebat:

De ce iubitorii de pisici iubesc si cainii, dar iubitorii de caini urasc si jignesc pisicile?

Răspuns Câştigător
| CostinAlamariu a răspuns:

Pentru ca iubitorii de caini sunt in general niste oameni extrem de dubiosi.

Eu s-ar putea sa fiu exceptia la regula ta. Îmi plac pisicile, urasc cainii.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat! Ai facut o generalizare neadevarata!
Adeavaratii iubitorii de caini, iubesc si pisicile si vice versa!

Ala care tine cainele in curte si-i arunca o bucata de paine pe zi nu este iubitor caini, dar tine animalul ala cu forta, legat, in cusca, nepasandu-i de sufletul sau trupul animalului, fiindca vrea sa fie protejat de hoti, de aceea il tine in curte, nu pentru ca-l iubeste.

| sammie a răspuns (pentru Violleta2022):

Cand o sa ai si tu un caine o sa vezi cum sta treaba.

| Violleta2022 a răspuns (pentru sammie):

Pai, eu chiar am 1 caine si 2 pisici.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrajeli. Iubitorii de animale iubesc in general orice animal.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu protejez pisicile, dar mi se rupe de caini.
Rareori ofer atentie cainilor.

| relian a răspuns:

Pt ca atit ii duce mintea. Unde pui ca se dau mari iubitori de animale laughing
Este vorba despre palcerea individuala, nu cai place aluia animalele, el tine acel animal pentru placere proprie, nu sa ajute un animal.Totu se face doar pentru placerile oamenilor, mai ales cand vine vorba de ciine, pasari, rozatoare.
Pisica este un animal inca salbatic, desi omu crede ca la domesticit, dar nu-i deloc asa, pisica face ce vrea, cand vrea laughing

Cel mai bun animal de tinut pe linga casa si pentru care ai si altceva decat placerea ta este pisica, este animalul cel mai indicat la casa omului.

Iti prinde soareci, sobolani, asta odata, nu ai grija ei, asta este cel mai important, sa scoti afara sa isi faca nevoiel, adica sa mergi tu personal, asa cum fac cei care au cani.

Eu nu am nimi cu ciini, dar sa stea la locul lor, adica afara, acolo este locul lor laughing cei care tin ciinele in casa las bate numa in ngura ca pe coasa laughing
Pisica deschizi usa s-a dus militar, nu-i porti tu de grija.

| Fatamuntilor a răspuns:

Fals!
sunt destui oameni care au si caini si pisici care cresc impreuna.

| J0B0MAT a răspuns:

Pentru că eu prefer câinii dar iubesc și pisicile.

| Nirvanaaa a răspuns:

Majoritatea oamenilor cărora le plac câinii, le plac și pisicile. Ce spui tu aici face referire la cazuri izolate.

| sammie a răspuns:

Unde-ai auzit asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu, pisicile sunt dragalase si sforaie atunci cand le mangai.
In afara de asta care e urata si ciufulita si pare ca are strabism: https://i.ibb.co/19WBVft/2pou-W0f-d.webp

https://pastebin.com/SWaF3QcS