| shareable a întrebat:

De ce le plac romanilor numele astea dubioase? Ma uitam pe un live cu o gravida care voia idei de nume pentru copil si a primit numai nume precum: Arman. Ayan. Mateo. Lucas. Nicolas. Ernesto.
De unde le vin ideile astea? Telenovele?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Corect

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Romanilor? Avand in vedere ca ai zis asta, presupun ca te-ai raportat la marea majoritate. Iar avand in vedere ca in 2019 populatia Romaniai era de 19, 41 milioane de oameni... nu stiu exact cat la suta din acest numar prefera numele respective (si ne referim aici doar la romani, nu si la alte... nationalitati, sa le spunem asa big grin ).

Deci acea mica parte care prefera numele respective... au avut probabil influente externe, de la televizor, rude din strainatate sau alte persoane de alte origini din imprejurimi.

| Celcestietot a răspuns:

Cine stie... de la Diaspora?hee hee

| Sofer a răspuns:

Cele menționate de tine chiar ca sunt dubioase. Inspirație din filme sa pui nume la copil.