| ValentynaTynaAmy a întrebat:

De ce lumea profită de mine?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu toti suntem pe interes simplu

| gelu1970 a răspuns:

Pentru ca e ceva normal speciei umane, si probabil ca e timpul sa arati fiecaruia unde ii este locul si limitele bunului simt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

pentru că le permiți asta.

| notefree a răspuns:

Din experiența iti vorbesc
Pentru ca le permiti trebuie sa mai zici si nu

| LadyDy01 a răspuns:

Probabil din cauza ca esti mult prea buna cu ei si stii vorba aceea ca daca le oferi un deget iti iau toata mana.

| Eduaard a răspuns:

Învață să zici nu, atunci nu va mai fi așa.

| Andrei_Andrei_2001 a răspuns:

Pentru ca ai lasi

| TeodoraDora10 a răspuns:

Sa spun o poveste... In primi trei ani de scoala am avut scaun cu rotile. Toata lumea venea la mine imi vorbea si tot asa... Acum sunt clasa a 4- a si am renuntat la el din motivul ca copii tot se puneau pe el si il stricau si vin alti copii dupa noi. Acum am dus scaunul la mama in clasa(E invatatoare la aceeasi scoala) si am observat ca nu prea vin copii pe la mine. Deci lumea profita de tine, pentru lucrurile pe care le ai.