| Graftzoor a întrebat:

De ce lumea profita de bunatatea ta?

Răspuns Câştigător
| strawberry03 a răspuns:

De ce? pentru ca sunt prosti, stiu cum este si ma rog, multi te iau de fraier si profita pur si simplu ca tu faci tot ce doresc altii dar uneori trebuie sa te stapanesti si sa spui NU! pentru ca e important ca lumea sa te iubeasca pentru cine esti si pentru cum esti nu pentru ca pot lua orice vor de la tine si e destul de greu in aceasta situatie. Buna intrebarea oricum, imi placewinking si eu mi`o mai pun uneori in cazul meu

6 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Curva si perversa

| ZEU93 a răspuns:

Pentru ca bunatatea in zilele de azi e privita ca pe o slabiciune care trebuie exploatata tongue

| Vögeln a răspuns:

Ca sa le fie lor mai bine! sau din pur amuzament/ fara motiv...
unora le place sa faca rau altora straight face

| VanessaTPU a răspuns:

Profita pentru ati demonstra cat esti de naiv, iar altadata sa-ti pastrezi bunatatea pentru tine.In zilele noastre se profita de orice!

| AlexSM86 a răspuns:

Nu asta e problema...asta se intampla de cand lumea. Problema cea mai mare e ca majoritatea oamenilor, vazand ca lumea profita de bunatatea lor, ajung si ei, la randul lor, sa profite de bunatatea altora. Intr-adevar trebuie sa fii precaut, da nu te lua dupa turma...e mai important sa poti sa te uiti in oglinda fara sa fii dezamagit de ce vezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta nu trebuie sa ai incredere in toata lumea am patit si eu asa ceva tu trebuie sa ai incredere doar in prieteni tai adevarati dar oricum trebuie sa fii precaut.