| xBlueEyes a întrebat:

De ce majoritatea copiilor urasc matematica?

Răspuns Câştigător
| Smerix a răspuns:

Majoritatea elevilor urasc matematica deoarece este cea mai grea, complicata materie dintre toate.Matematica cere logica,atentie,placere etc. Daca vrei sa "te imprietenesti" cu matematica incearca sa iti faci temele, sa fi atent la ora si sa privesti partea frumoasa a iei, chiar daca majoritatea o exclud.La final vei fi satisfacut de rezultatele tale/(iti spun din propria`experienta.hee hee!; X

| xBlueEyes explică (pentru Smerix):

Nu am spus ca eu o urasc, ci ceilalti pentru ca chiar acum imi scriam la asta...winking

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate pentru ca e greu de inteles

| Nuvăsufăr a răspuns:

Pentru că matematica e 1% inspiraţie şi 99% muncă, aşa ne spunea un profesor şi are dreptate. Mulţi urăsc matematica pentru că sunt puţini dispuşi să lucreze să muncească constant pentru a fi buni la matematică. Nu poţi şti matematică fără exerciţiu constant.

| PustoaicacuochiiCaprui a răspuns:

Paii. sa fim seriosi matematica e cam grea. si... nu stiu cum sa explic. dar multi urasc matematica deoarece daca iau un 8, diriga le pune 7. sau ceva de genu`

| xBlueEyes explică (pentru PustoaicacuochiiCaprui):

La noi la scoala chiar e invers( La teze s-au luat si 3, si 4... Si profa le-a pus un pct in plus)

| PustoaicacuochiiCaprui a răspuns (pentru xBlueEyes):

La noi e inverslaughing. ne scade un punct :@:@:@

| SimplyTheBest a răspuns:

WOW.chiar o urasc.la mine ar fi primul PROFESORUL, depinde foarte mult si de Profesorii.si apoi dificultatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matematica este foarte grea.iti trebuie multa logica. Asa ar putea fi motivul.Tie iti place?

| xBlueEyes explică (pentru anonim_4396):

Matematica= Algebra+Geometrie. Mie imi place doar Geometria

| adycosty a răspuns:

Cine a zis asta sau de unde ai dedus asa ceva?

| xBlueEyes explică (pentru adycosty):

Paaaai, cam toata clasa mea uraste matematica( algebra+geometrie) si cam toata scoala spune acelasi lucru. happy

| adycosty a răspuns (pentru xBlueEyes):

Depinde ce prof de mate aveti, poate e din cauza lui; p

| xBlueEyes explică (pentru adycosty):

Nu, e printre cele mai indulgente. De asta nici nu imi explic...