| inna a întrebat:

De ce majoritatea oamenilor se indragostesc de cine nu trebuie?

Răspuns Câştigător
| pepenerosu a răspuns:

Deoarece daca ne atrage un om de la inceput, corpul si sufletul nu stiu daca acel om nu este potrivit pentru tine poate din motive de discriminare, ci el e doar atras de corp, de suflet, nu stiu, de miros! Oricum, asa suntem noi facuti oamenii sa iubim, oricare ne-ar fi culoarea, religia si asa mai departe. Acum milioane de ani nu existau asa multe diferente, ca si azi, acum milioane de ani conta sa fie un barbat impreuna cu o femeie si sa se iubeasca.happy. Sau nu? Oricum aceasta este parerea mea!
O zi perfecta:*

9 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Din dorinta de a darui dragoste, cred eu!

| Pho3nix a răspuns:

Poi...asa este dragostea... te ia prin surprindere.
Uneori te indragostesti fie ca vrei, fie ca nu vrei.
Prima data cand cineva se indragosteste de altcineva, trebuie sa cunoasca acea persoana si sa vada daca este potrivita, sa vada daca au ceva in comun...etc.

'''DRAGOSTEA ESTE OARBA.'''

| oz a răspuns:

Pentru ca astia "rai" sunt cei mai iscusiti in arta seductiei. Spun exact ce vor sa auzi...si mint atunci cand respira.

| Emeraude a răspuns:

Pentru ca din cele mai vechi timpuri,"interzisul" a starnit mai mult interes, poate chiar pasiune.
Dar de "majoritatea"? Sunt destui oameni care se indragostesc de persoana potrivita.happy

| rey a răspuns:

Pentru ca sunt varstele la care se fac selectia femelei/masculului... Adica Adolescenta, si putin mai incolo.
Ţi se pare jignitor că ţi-am zis femelă? Mie defel, suntem tot animale, nu? Femele Şi masculi sunt peste tot in lume.
Sau te îndrăgosteşti de cine,, trebuie'' dar tu nu înţelegi acea persoană...Cunoşti doar interesul, statutul în societate, bani şi centimetri, eventual un timp bun.
Eu am un principiu, Nu există dragoste, doar senzaţia de ataşare.

| cesege a răspuns:

Se si spune:e in saptamana oarba! Dragostea vine fara sa te intrebe! Te trezesti ca iubesti pe cine nu trebuie si nu poti sa explici cum s-a intamplat! Atractia si iubirea sunt altceva decat ratiunea! Si in general iubim oameni nepotriviti, care ne fac sa suferim! Cred ca este in legatura cu atractia fizica in prima instanta! Apoi, chiar daca realizezi ca omul este nepotrivit, ramai in relatie din comoditate, din obisnuinta!

| eni a răspuns:

Nu intotdeauna, de si mi s-a intamplat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea e oarba...si omul din greseli invata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De regula cei care poseda o anumita putere de seductie isi aleg victime slabe (caractere slabe ), pe langa asta, dorinta de a iubi este un dar al naturii care trebuie daruit, acum ca nimereste intr-un spin? te intepi, se vindeca, iti trece, si o iei de la capat.