| Revoluționarul a întrebat:

De ce mâncați doar când vă e foame? Și de ce beți doar când vă e sete?

10 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Eu nu mananc doar cand mi-e foame.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu mananc si ca imi place big grin
Cat despre apa... sa stii ca uneori beau mai multa apa seara doar sa nu mi se faca sete dupa, deci nu pot spune exact ca de sete.

| J0B0MAT a răspuns:

Eu mănânc și beau de cele mi-a multe ori când nu îmi e foame sau sete. Aș vrea să știu cum e să mănânci și să bei doar când ai nevoie, cred că ar fi o adevărată economie.

| CostinAlamariu a răspuns:

Din păcate nu mânanc doar cand imi e foame. Ar fi bine sa fie așa

| mastadont a răspuns:

Care ar fi alternativa? De ce să nu bei apă dacă nu-ți e sete? Care ar fi rostul?
Acest lucru se aplică și la mâncare.

| Revoluționarul explică (pentru mastadont):

Dar care ar fi rostul să bei apă când ți-e sete?

| mastadont a răspuns (pentru Revoluționarul):

Rostul e să nu mori. Ce alt rost mai bun decât ăsta poate exista?

| Revoluționarul explică (pentru mastadont):

Dar de ce e rău să mori?

| mastadont a răspuns (pentru Revoluționarul):

Nu zice nimeni că e rău, răul și binele nu există. E în natura noastră, avem un instinct însă care ne împiedică să murim, pentru a menține viața cât mai mult.
Răul înseamnă doar ceva care te afectează pe tine în mod negativ, durere de exemplu, iar durere mai mare ca atunci când mori nu cred să fie.

| Saiko10 a răspuns:

Eu beau doar cand vreau sa ma imbat.