| anonim_4396 a întrebat:

De ce Mihai Zmenta nu mai e relevant pe YouTube, a stagnat în numărul de abonați și nu mai postează clipuri?
I se trage de la cearta de acum câțiva ani cu Codrin Bradea?
Apropo, și Mikey Hush am văzut că are un milion și ceva de abonați dar un număr mic de vizionări la clipuri și tot mai mulți îl blamează în comentarii.
Cu el ce se întâmplă?
De ce se duce în jos?

Răspuns Câştigător
| chuckmanson a răspuns:

Da, și-a luat-o de la cearta cu Codrin Bradea. Apoi mai e că într-o perioadă ajunsese într-un punct în care fiecare video postat de el era o reclamă. Apoi cred că și stilul lui de umor s-a învechit și fosta lui audiență a crescut.
Cât despre mikey habar nu am nu mi-a plăcut niciodată, dar nimeni nu rămâne relevant pentru totdeauna.

| Simpatic a răspuns (pentru chuckmanson):

Eu as vrea sa numai exista cacati pe net precum dorian popa...

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Li s-a dus vremea, sunt expirati si au fost eclipsati de altii, asta e.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mickey nu vrea să evolueze, uită-te ce tactici de PR și Marketing expirate folosește: a șters video-ul despre curs și l-a uploadat din nou (tot cu greșeli), a scris în titlu că mai sunt doar câteva locuri etc. Își ia puținii urmăritori pe care-i mai are drept ultimii proști. Iar cursul lui e un nonsens, nu poți să îi înveți tu pe alții să scrie un email când tu te declar dislexic, nu poți să îi înveți pe alții să fie influenceri când tu ai 3 like-uri la o postare pe Facebook (nici nu glumesc). E arogant pe stomacul gol și cere nesimțit de mulți bani pe niște chestii pe care le poți învăța din articole de pe internet sau chiar de la copii de 15 ani, că aia au mai multă atenție decât el laughing
I s-a urcat la cap, dar degeaba, a avut și el o emisiune copiata din afara, unde punea voci peste clipuri cu pisici și lumea se uita că nu prea exista altceva în perioada aia, iar acum se autodeclară "expert" in social media și influencer, deși nu influențează pe nimeni cu nimic și are reach-ul sub nivelul marii. Așa că normal că devine tot mai antipatic. Dacă nu se ducea la ProTV, nu se baga in politică și prostii, poate rămânea relevant sau daca era cu adevărat un expert știa să se reinventeze, dar na...
Cel mai stupid mi s-a părut că a dat vina pe dislexie pe greșelile din video. Adică tu ești expert, publici conținut pe Internet de 15 ani și dislexie ai de o viață, și nu te duce capul sa îți pui un prieten să-ți verifice textele înainte să publici? laughing Face greșeli prea de începător pentru un "expert" + că e dobitoc in general și e implicat în scandaluri des.

| wlkohmb a răspuns (pentru supadeceapa):

Cica nu are timp de Youtube de ocupata ce e dar scrie un text de 300 de cuvinte aratand cat de la curent e cu viata altui om de pe Youtube rolling on the floor)
Penibil.

| supadeceapa a răspuns (pentru wlkohmb):

Ești atât de previzibil, efectiv știam că o să comentezi laughing. Am zis că nu-mi fac educația pe Youtube, nu că nu urmăresc 3 persoane pe acolo. Penibil e să pleci cu coada între picioare după fiecare ceartă cu cineva și să revii cu alt cont când ți se pare ție că ai o replică. Mi te și imaginez, cu băluța în colțul gurii, cum îți spui: mamă, ce i-am zis-o! rolling on the floor După ce ți-ai făcut cont special pentru mine love struck. Pari dependent de TPU, mamă. Cont după cont, făcute doar pentru ceartă. N-ai unde să defulezi sau încă ești în căutarea motanului Bianca?

| armand69 a răspuns:

Cine e ala?