| anonim_4396 a întrebat:

De ce mulți dintre noi admirăm persoanele cu personalitate puternică, intimidante și autoritare?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Fiindcă ne inspira putere. Un om puternic este de admirat, fiindcă te protejează, reușește în viata, de regula este un lider. Un lider ii ajuta și pe ceilalți nu numai pe el însuși, poate sa fie autoritara sau intimidata dar dacă nu are și caracter nu este admirat, este evitat

10 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Mie unul nu-mi plac persoanele autoritare, care sa se impuna prin tipete, agresiune verbala, sa creada ca le stie pe toate, m-ar enerva si daca mi se urca in cap tare mi-e ca as ceda si le-as pocni.

| Freya1 a răspuns:

De cele mai multe ori.
Majoritatea am vrea sa fim puternici si stăpâni pe sine.

| Mayhem666 a răspuns:

Eu nu admir astfel de persoane, ci imi e frica de ele.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

De ce?

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai e normal sa-ti fie frica de cineva care e mai puternic si mai intimidant decat tine. Asa functioneaza natura, iar oamenii nu sunt exceptie.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu știu, mie nu-mi plac deloc oamenii astia cu "personalitate puternică". Mi se par niște aroganți, iar pe aroganți nu-i pot suporta

| anonim_4396 explică (pentru CostinAlamariu):

Acesta e defectul multor oameni de succes: mândria.

| Cheo0S a răspuns:

Pentru ca majoritatea sunt slabi si au nevoie de cineva care sa le spuna ce sa faca.
O Persoana normala nu o sa admire asa ceva, o sa se admire pe El insusi.

Răspuns utilizator avertizat
| Fabianaa a răspuns:

Cei care admira astfel de persoane sunt în general indivizi care "nu au asa mult tupeu" și găsesc un exemplu într-un astfel de caracter.