| anonim_4396 a întrebat:

De ce anumite persoane se simt atrase de persoanele dominante, cu personalitate puternică?
De unde apare această atracție d.p.d.v psihologic?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Cand te atrage o astfel de persoana e fiindca ai nevoie de o astfel de persoana, adică ai nevoie să fii dominat, condus sau vrei să imprumuti din acele calități, în general admiram trăsături de caracter care sunt mai rare adica nu le au toti.

14 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acele anumite persoane nu au o direcție clară în viață. Astfel se atașează de cei ce au.

| doctorandus a răspuns:

Lumea cauta modele de urmat, ele micsoreaza stresul produs de puzderia de alegeri posibile cu care se confrunta ei.

| Mosotti a răspuns:

Ai mai intrebat asta mi se pare cand aveai parca alt nume acum ceva timp, aveai userul marfil parca, ca ai acelasi stil si cam aceleasi intrebari pui cumva, poate nu esti tu.

E f simplu si am mai zis de mai multe ori pe aici la diferite intrebari, oamenii dominanti, cu personalitate puternica sunt oameni bazati, descurcareti, puternici, asa ca mai ales femeile sunt atrase de astia pentru ca natura asa le-a programat sa se cupleze cu barbati capabili care sa aiba grija de ea si de copil, sa aduca resurse, e ceva natural, nu neaparat psihologic.

Si in general oamenii au admiratie pentru astia tot din cauza asta, admira persoanele bazate si puternice, adica cumva sustin indivizii valorosi pentru perpetuarea speciei.
Iar pe cei pampalai ii cam exclud ceilalti, de ce? Ca natura vrea sa ii elimine pe aia.
Cam de aici vine treaba.

| Catrice a răspuns (pentru Mosotti):

Cine știe cum îl chema;))
https://www.tpu.ro/......-atractie/

| Mosotti a răspuns (pentru Catrice):

Da, userul ala e cred! Pune acelasi tip de intrebari. Nici un alt user nu a pus asa tip de intrebari.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

.
https://youtu.be/cED4uxKywTk

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ce sa zic.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu, sunt sunt eu marfil. Nu știu cine e și de ce unii mă confundă cu ea/el.
Unele întrebări se aseamănă la fel și stilul de exprimare/scriere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.

( Am să spun doar ) că - ai ALES corect răspunsul câștigător!

| Mopmop a răspuns:

Multi dintre noi avem mentalitate de sclavi.
Restul sunt povesti.

Răspuns utilizator avertizat