| anonim_4396 a întrebat:

De ce niciun motor de căutare nu folosește algoritmii pe care îi folosește google? E ilegal sau sunt prea greu de creat?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Google face asta de 22 ani si realizezi cate miliarde de euro au bagat... Nu opreste nimeni pe altcineva sa faca asta, daca au banii si restul de resurse.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Și Microsoft de exemplu nu are bani să bage în motorul lor de căutare?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Si coca cola are bani si nu produce bere

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Nicio afacere nu trebuie sa producă de toate, dar Microsoft are motor de căutare, doar că foarte slab făță de Google.

| Dismally a răspuns:

Pentru ca nimeni nu are acces la acei algoritmi happy Este foarte greu sa faci asa ceva, e nevoie de buget nelimitat si multi ani de cercetare, timp in care google va fi si mai bun...

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Și nici măcar Microsoft nu are bani să bage în Bing?

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

Microsoft nu a bagat banii intr-un browser bun... adica cati oameni folosesc Edge?

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Dar Microsoft nu mai investește în nimic în afară de Windows 10 și Office?

| oglindasultanului a răspuns:

Fiecare cu ce-i convine