| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu aplica legea politistii?

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Dupa cum ziceam, da sunt si politisti d-astia care sunt mana-n mana cu cei pe care teoretic ar trebui sa-i prinda.
Eu personal am dat de multi politisti foarte ok care si-au facut treaba, dar si de altii care efectiv ti-era sila sa ii vezi.
Multi intra pe pile in politie si d-asta este asa.
Si eu am vrut sa dau la Campina la politie insa cand am aflat care-i treaba cu adevarat mi s-a luat gandul.

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fricosi ca vine ala cu drujba si le taie capu

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Pai daca sunt fricosi sa-si dea demisia. Sa se impuste, sa se spanzure, nu ma intereseaza.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Romania are nevoie de hitman, robocop & terminator ca sa transforme tara in civilizatie. Hitmanu cere multi bani aia e problema dar trage cu luneta bine.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

N-ai nevoie de hitman ca se apropie razboiul. Atunci o sa fim toti in ultimul hal.

| bogdan324 a răspuns:

Aici faci o generalizare, nu toti politistii sunt la fel.
Da, fiecare padure are uscaturile ei insa asta-i realitatea.
Unii aplica legea, unii o incalca, unii nu au chef sa o aplice etc.
Pana la urma si ei sunt tot oameni nu?

| anonim_4396 explică (pentru bogdan324):

Da,ai dreptate.

| GoldenZenith a răspuns:

De corupți si de inapți ce sunt.

| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

Sunt corupti si inapti CU SALARII. Asta e problema.

| GoldenZenith a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact. Mi-e scârbă numai când ii vad.

| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

Te cred. Dar sa stii ca am vorbit si cu politisti ok. Aia corupti si inapti ar trebui trimisi dupa gratii.

| GoldenZenith a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt într-adevăr și excepții, dar f rare. Cel puțin în Constanța rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numai ca are mai multa dreptate prezentatorul emisiunii Se intampla acum de pe B1TV care spunea ca la noi politistii fac blat cu infractorii.

| anonim_4396 explică (pentru bogdan324):

Mai au si un comportament inadecvat uneori.Pai da, ca Romania e tara pilelor. Sunt angajati toti cretinii pe pile.

| bogdan324 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar si asa, daca esti destept, degeaba sunt ei mult, ca tot prosti sunt, tu cum crezi ca multi au fost prostiti de acei bad guys?

| anonim_4396 explică (pentru bogdan324):

Nu-s toti prosti. Si de ce folosesti cuvinte in engleza aiurea? nu poti spune baieti rai sau ticalosi in loc de bad guys?

| bogdan324 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa am fost eu invatat cu romgleza,trecem peste.
Ai dat un exemplu perfect, daca nu toti is prosti, e clar ca nu toti sunt la fel, asa sunt toti oamenii, diferiti.

| bogdan324 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa cum ziceam, da sunt si politisti d-astia care sunt mana-n mana cu cei pe care teoretic ar trebui sa-i prinda.
Eu personal am dat de multi politisti foarte ok care si-au facut treaba, dar si de altii care efectiv ti-era sila sa ii vezi.
Multi intra pe pile in politie si d-asta este asa.
Si eu am vrut sa dau la Campina la politie insa cand am aflat care-i treaba cu adevarat mi s-a luat gandul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce am auzit adineauri pe Realitatea tv din gura lui Robert Turcescu depaseste orice imaginatie : arhiva SIPA - homosexualitate, mita si numai nenorociri in justitie. Cica societatea ar lua foc daca ar afla ce e prin arhiva SIPA. N-ar fi rau daca s-ar sti mai multe.