| Simpluuu a întrebat:

De ce nu exista nimeni care sa stie sa se poarte frumos cu o fata?
De ce eu sunt inexistenta?
De ce unii sterg cu mine nesimtirile lor?
De ce viata nu are si parti curate, ci doar parti patate de minciunile si barfele altora?
De ce toata lumea e ingamfata?
De ce nimeni nu mai asculta de cei credinciosi?
De ce nimeni nu are incredere in unii?
De ce eu pun atatea intrebari cu inceputul "de ce "?
FUNDA! ACESTEA SUNT CU ADEVARAT INTREBARI!

Răspuns Câştigător
| tania_5982 a răspuns:

Buna. Sunt UN INFINIT de intrebari care incep cu acest "de ce? ".
Sunt multe nedreptati pe lumea asta(crede-ma, stiu cum te simti si stiu ce spun). Multi barfesc si te barfesc sau spun minciuni jignitoare la adresa altora sau a ta fiindca sunt invidiosi pe tine sau pe ceilalti mai buni decat ei. Acesta este otivul din care oamenii nu au incredere in alti oameni. Sunt alti oameni care au "ciuda" pe tine si dau vina pe tine pe ceva grav ce au facut ei sau iti insceneaza totul! Pentru mine, unele intrebari puse de tine au raspuns. Eu cred in Dumnezeu, cel care ne-a dat viata( el mai frumos dar de pe Pamant). Viata e frumoasa, traiest-o la maxim si nu pune la suflet lucrurile rele care abia acum incep. Acesta este farmecul vietii. Si nu uita, sa te intereseze mai mult de tine, de cei dragi tie, dar si de cei antipatici tie. Nu trebuie sa vrei raul nimanui si fii fericita!

fundita?

| Simpluuu explică (pentru tania_5982):

Ti-am dat funda pe merit! Tu ai fost sindura care a dat un raspuns care sa nu ma jigneasca! multumesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpluuu):

Eu nu te-am jignit. Ţi-am zis doar ceea ce cred. Ţi se pare că am răspuns pentru fundă? Tu ce preferi, un răspuns sincer sau unul prefăcut, doar pentru această răsplată stupidă?

| tania_5982 a răspuns (pentru Simpluuu):

Cu placere! Nu te-am jignit pentru ca nu am de ce. Stiu cum te simti.

| Simpluuu explică (pentru tania_5982):

Ma bucur ca intelege cineva

| tania_5982 a răspuns (pentru Simpluuu):

Si eu ma bucur.

9 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Punct ochit punct lovit Nu mai iti pune atatea intrebari pentru ca nu o sa reusesti sa schimbi lumea Ia-l pe fiecare asa cum este el

| Simpluuu explică:

P.S.
De ce sunt atatea minciuni care nu isi gasesc rolul?

| Mickulash a răspuns:

Ceea ce intrebi tu este doar o mica parte din sirul intrebarilor cu *de ce* care ne amaraste zilele. Vezi tu,in ziua de azi traiul este greu iar foarte multi se bazeaza pe minciuna,prosteala si multe altele pentru ca viata de zi cu zi sa fie cat de cat acceptabila, in functie de necesitati. Pe fete le prostesc si nu le iau in serios pentru a se ajunge punctul final, in functie de dorinta fiecaruia si fetele la randul lor ajung pitipoance din aceleasi motive si altii le iau in bataie de joc, practic este un fel de legea junglei. nu iti pot enumera prea multe exemple ca ar trebui sa scriu un roman dar cred ca ai inteles esentialul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. De ce generalizezi? Din moment ce nu cunoşti pe toată lumea, şi nu ai cum pentru că oamenii se nasc şi mor, iar tu vei muri şi nu vei apuca generaţiile viitoare. Doar pentru că ai avut tu ghinion, nu înseamnă că toţi oamenii sunt la fel.
2. Pentru că nu ai găsit nimic cu care să atragi atenţia, dar sunt sigură că va veni şi vremea ta.
3. Pentru că eşti fraieră şi îi laşi. Aici e vina ta.
4. Dacă viaţa ar fi curată şi roz, nu ar mai avea farmec. Pentru că fiecare are un scop în viaţă, şi unii se folosesc de metode murdare ca să şi-l îndeplinească (minţind şi bârfind, cum ziceai tu)
5. idem 1
6. Păi ştii care e faza? Că mulţi credincioşi delirează. Mulţi cred doar pentru că aşa au fost învăţaţi de părinţi şi fac gesturi stupide. În fine, nu contează asta.
7. Nu înţeleg întrebarea.
8. Nu îmi pasă.
9. Bagă-ţi funda undeva. Şi nu mi se par cine ştie ce. Nu mă înjura, părerea mea.