| gaboruGG a întrebat:

De ce nu putem avea simplitate? De ce mereu trebuie sa complicam totul? Stiu ca nu sunt singurul care ar vrea o viata obisnuita si simpla.

16 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

De cele mai multe ori nu ne dam seama ca complicam chiar si cele mai simple lucruri... happy

| LoveSleep a răspuns:

Pentru că așa-i viața asta de căcat. O să fie mai greu pe zi ce trece.

| AtateaConditii a răspuns:

Pentru ca ne plictisim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce este aia viata obisnuita si simpla la tine? E ceva relativ rau.

Mai era un citat/proverb care suna cam astfel: „nu voi fi un om obisnuit pentru ca am tot dreptul sa fiu deosebit"(il zic din amintire).

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru gaboruGG):

Ei bine, lumea nu e asa si ajungi dezamagit total daca ai asteptari. Suferintele sunt ceva de nelipsit in acest caz. The more you care the more you have to lose.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru gaboruGG):

Spune-mi tu mai bine de ce ar trebui ca oricine(indiferent de sex) sa se multumeasca cu lucruri/gesturi simple si foarte usor trecatoare? Mie chiar nu-mi plac lucrurile simple. Mai ales ca „industria" asta a florilor e mizerabila si isi bate joc de natura.

Nu ai cum sa impresionezi pe cineva cu o floare care se ofileste dupa cateva zile si va conduce la pierderea gestului intr-un timp foarte scurt. Trebuie sa fie ceva durabil sau chiar cu un impact emotional mai mare! Iar ce este simplu este practicat si de mai multa lume, de aia nu e special, persoana nu se va simti speciala astfel! Trebuie sa fii inovativ, diferit.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru gaboruGG):

Ti se pare. Oamenii au avut mereu pretentii. Dar inainte era mai multa saracie. Asta nu stii.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru gaboruGG):

Unii au nevoi mai mari. Ce nu ti-e clar?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru gaboruGG):

Ce sa las? Maturizeaza-te! Nu te astepta sa postezi pe TPU ca sa te aprobe toti imediat. Ce sa-ti fac eu daca tu consideri ca a oferi o floare e un mare gest. E un gest comun, banal! SIMPLU si practicat! Si tu ma contrazici intr-un mod ridicol ca nimeni nu face asta si ca tu ai inventat florile te pomenesti!

Răspuns utilizator avertizat
| Admunssen a răspuns:

Pentru ca de fiecare data, dincolo de tine este un alt individ. Nu suntem deloc la fel.