| AlexDorinel a întrebat:

De ce nu s-a intrebat niciodată nimeni, de ce sa te mai chinui sa mai faci facultate în România când poți sa pleci șofer pe tir în Anglia/Germania sa câștigi cât 3 salarii medii din Romania?

Răspuns Câştigător
| chuckmanson a răspuns:

De ce nu îți urmezi propriul sfat? Ne-ai mai scuti și pe noi de întrebări tâmpite!

| gabicoo a răspuns (pentru chuckmanson):

Omul are mintea goală, odihnită și orice i-ai spune - nimic nu intră!

| sabin89 a răspuns (pentru chuckmanson):

Ne-ar trimite el întrebări şi de pe tir. happy

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pleaca ăia ca tine care nu le place sa invete.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu cunosti viata soferilor de tir, asta e clar.

| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Daca esti destept, faci fac care trebuie si o vei duce foarte bine aici in tara! Daca nu esti destept, normal ca o sa faci o facultate care nu te ajuta.

Du-te la fac de informatica si fa-ti un viitor aici foarte bun, job comod la caldurica, bani multi, curat, linistit, si langa familia ta, limba ta si tot.
Nu sta toata viata pe strazi departe de familie, prieteni, sa stai in stres, si asa mai departe, ca sa ai acelasi lucru pe care poti sa-l ai si aici in conditii mult mai bune.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Iata o idee excelenta pentru tine Dorinele, sa nu te mai chinui invatand, sa devii sofer pe tir!

| Mosotti a răspuns:

Pai ce ar fi sa faci de ex fac de informatica si ai aici in tara chiar stand acasa daca vrei, mai mult de 3 sal medii, ce zici?
Vezi de ce trebuie facultate?!

De ce sa stau eu pe drumuri noptile si vai de mine, cand, aici pot lua chiar mai mult.
Asta e.

| LoveSleep a răspuns:

Ca sa nu te speli cu servetele umede la fund.

| Hammurabi a răspuns:

Dacă ar fi cum zici tu, de ce crezi că nu e toată România plină de șoferi de tir care să plece în Anglia/Germania?
Crezi că n-au aflat încă? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci tu pornești de la premisa că toți cei care merg la facultate o fac din obligație, nu? În viața nu e vorba numai de bani. Crezi că toți băieții s-ar face șoferi? Fiecare are pasiunile și înclinațiile lui.
Unul vrea să fie medic, altul avocat, altul antreprenor, etc.

| andaaaaaa a răspuns:

Daca stii ce facultate sa iti alegi poti avea un salariu triplu fata de cel luat daca placi pe tir si vei fi si langa cei dragi. Mai intai trebuie sa te gandesti ca ceea ce faci este ceva de viitor. Daca faci o facultate stii ca ai o diploma toata viata cu care poti deschide multe usi. Oare poti pleca toata viata pe tir? Departe de familie si de tot? Totusi sunt si unele facultati pe care le faci degeaba. De accea spun ca trebuie sa alegi ceva de viitor, care se cauta.

Răspuns utilizator avertizat
| Superior a răspuns (pentru andaaaaaa):

Voi fetele nu aveti nevoie de facultate. V-ati pus-o cu un bombardier cu Mercedes sau BMW (macar de nu aspirati la Maserati sau Porsche) si v-ati rezolvat financiar (pentru cateva luni, dupa cautati altul).

| minrest a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ai facut multe afirmatii aberante, dar asta, ca Emiratele ar fi de 10 ori mai dezvoltate decat Europa, este cea mai stupida dintre ele.

Răspuns utilizator avertizat