| anonim_4396 a întrebat:

De ce o femeie poate fi considerata f.usor `tarfa`, iar la barbati daca se culca cu n* femei nu?

33 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Asta ma intrebam si eu.happyPoate ca barbati au voie si noi nu.laughing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca cititi " Cele 10 porunci '' veti gasi "sa nu preacurvesti '', acolo nu se refera la femei sau barbati, ci in general...concluzia unora - sa nu '' prea '' curvesti, dar oleaca merge...

| elena a răspuns:

Cei care se culca cu n* femei trantesc de fiecare data caciula de pamant si spun... ei?!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Depinde de perspectiva si de (pre)judecata.De exemplu, pentru mine, o tarfa este o femeie dezirabila sexual. Daca barbatii vor s-o frece pe bunica, nu au decat! Ca si in cazul curvei, eu sunt curva dracului de exemplu, cea care si-o trage cu toata lumea, numai cu ala care ma numeste asa nu!

Data viitoare cand mai faceti o baita, mai faceti si o mica gaura, poate se spala si creierasul!

mira
| mira a răspuns:

Patriarhatul isi spune cuvantul. Mira

| Parintele a răspuns:

Datorita principiilor biblice.

| Parintele a răspuns:

. unde femeia este discriminata iar barbatul este divin.

| Parintele a răspuns:

Curv.

| Parintele a răspuns:

Mai e si Tarf.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Este vorba de o prejudecata. Dar, asa cum s-a trecut peste chestiunea cu "fecioria", nemaifiind un capat de tara virginitatea, asa se va renunta si la aceasta prejudecata. Daca nu v-am spus-o, v-o repet: Primii 47 de ani sunt mai grei...

| moonY a răspuns:

El se autointituleaza "barbat adevarat".
dar tu ii poti spune tot tarfalaughing..si sa stii ca il doare

| moonY a răspuns:

"tufa de venetia" rolling on the floor rolling on the floor stii ce inseamna? rolling on the floor n'are nici o legatura cu intrebarea rolling on the floor

| moonY a răspuns:

Tobias, stiu ca se foloseste, dar m'a amuzat deoarece pentru mine are alt sens (tufa de venetia =prostuta)

| anonim a răspuns:

Delight, este chestie de perceptie.insa eu cred ca cel mai bine ar fi sa se abtina amandoi, cu toate ca nu se poate.casatoria este vazuta ca o forma avansata a sclavagismului, intotdeuna este un ''asuprit'' si un ''asupritor''.

| anonim a răspuns:

Mira- poate, insa nici nu stii ce grava va fi situatia daca va fi condusa lumea de femei.ne vor pune sa le sapam gradina, sa sapam santuri..., etc.
rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

| tukhey23 a răspuns:

E o intrebare fara sens, si care nu poate fi interpretata. Poi traim in romania, si ce vedem la tv. copiem happy

| claudya a răspuns:

Pacatul universal...asta-i toata buba...

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Unui barbat ii poti spune cocota masculina, asta il doare cel mai tare. Spune unui barbat asa si sa vezi ca in secunda urmatoare ia foc.(curvoiul de el)

| iiirrriiisss a răspuns:

Asa a fost dintotdeauna, este un avantaj al barbatilor. Corect ar fi sa fie fideli amandoi, dar haideti sa fim seriosi. cati barbati nu calca stramb in ziua de azi? mai putin de 25%. Desi traim in secolul 21, se pare ca nu s-au schimbat vremurile (cel putin din punctul asta de vedere). Si ar mai fi ceva, cand o femeie aude despre un barbat ca este curvar, nu este atat de scarbita pe cat un barbat este atunci cand aude despre o femeie ca este numita curva.

| urbanghost a răspuns:

Pt. ca barbatul are intotdeauna dreptate.

| ka2 a răspuns:

Nu cred ca este considerata foarte usor. Poate doar daca a facut-o in acelasi cerc de prieteni/barbati, nu? Si atunci este denumirea perfecta pentru asa ceva. In schimb, daca o face cum trebuie, cand trebuie, unde trebuie, nu-i zice nimeni nimic. Corect?

| maya_4030 a răspuns:

Unui astfel de barbat i se spune "papusa masculina"winking

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Pentru ca natura ne-a construit diferit. Barbatii sunt poligami (din instinct) iar femeile monogame (din inima). Iar "societatea" nu vrea ca femeile sa fie poligame... asa ca le face curve pe cele ce se abat de la norma tongue

| DrageanElena a răspuns:

AFEMEIATI.pentru ca se cred mai buni ca femeile.se cred superiori.

| want2bMajestic a răspuns:

Nu chiar....barbatii dca aud d la alte pers ( chiar daca nu este adevarat) despre o femeie ca este "tufa de venetia"...raman cu o impresie rea...chiar dca e gresita

| want2bMajestic a răspuns:

Pffff... d aia am si pus cuvintele intre ghilimele... poate nu a-ti auzit d aceasta exprimare dar se foloseste ai auzit MONNY!?!

| clara a răspuns:

laughing "curvar" - stiam ca i se zice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa e, no god! Barbatul e sfant si poate sa faca ce vrea. dar femeia daca are aventuri gata: e o tarfa.

Si cum poti sa-i spui unui astefl de om? tarfoi, curvel? :-s straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hehe delightlaughing)
Tarfa/curva masculina, curvarlaughing)
Ca totusi...curvel si tarfoi nu suna prea binelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@No God.rolling on the floorn'ai idee cat am rasrolling on the floor)