| Lleahh a întrebat:

De ce oameni este bine sa ne ferim in viata? Ce oameni este bine sa avem in viata?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce oameni este bine sa ne ferim in viata?
nu poti cunoaste viitorul fara sa il traiesti,nu te poti feri de ipocriti ca nu știi cine e ipocrit sau nu,multi care vorbesc de ipocriti ei sunt cei mai mari ipocriti,falsi, in timp le vezi caracterul

Ce oameni este bine sa avem in viata?
dupa cum am scris,orice om este predispus sa te dezamageasca, absolut orice om, cunosti un om ani de zile si te trădează, minte, i vezi caracterul de ipocrit, aprecieaza oamenii care vezi ca sunt ok si nu isi bate joc de ei

| mentholinks a răspuns:

De aia care stau in genunchi la pupat resturi umane.

| Caro34 a răspuns:

In viata noastră vor veni acei oameni de la care trebuie să invatam, sa ne dezvoltam, prin lecțiile primite si insusite! Nu ni le insusim; ei vor reveni constant în viața noastră! Oricat ai vrea sa ocolești unele lucruri nu poti; ele sunt parte din bagajul vietii tale; fara ele nu esti tu: unic, spiritual, firesc. Sigur ca toti ne dorim să avem lângă noi doar oamenii minunati insa stie cineva dintr-o privire cum suntem? Uneori traim ani de zile lângă un om si candva aflam ca poate fi si altfel... In fine, iti doresc lectii: înțelepte, pline de iubire, prietenie, rabdare, credinta, speranta si infinita iertare! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cei falsi.Ăia care te accepta așa cum esti.

| Raniaa a răspuns:

Sa te feresti de oamenii falsi, ipocriti.
Sa te inconjori de oameni, care te accepta asa cum esti si iti sunt alaturi indiferent de situatie.