| BlueBloodd a întrebat:

De ce oamenii tineri sunt mai ambitiosi decat batranii?

Răspuns Câştigător
| Mogovan_Lavinia_2002 a răspuns:

Pentru ca noi astia tineri inca speram la un viitor mai bun, pe cand cei care au trecut prin viata nu mai au altceva de facut decat sa se bucure de ce le.a ramas si sa ne ajute pe noi sa nu facem greselile care le.au facut ei.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentr ca batranii nu mai asteapta nimic de la viata. Mai ales asta din Romania. Pe cand tinerii au toata viata inainte. Desi sunt unii, care prin unele obiceiuri, nu realizeaza ca vor imbatrani inainte de vreme.

| Laura a răspuns:

În general cu timpul oamenii îşi autoimpun diverse limite, altora li se adâncesc concepţiile cu care s-au învăţat, devin mai intoleranţi, conservatori sau mai închişi la minte... Dar de multe ori trec prin nişte experienţe care le taie elanul, nu pentru că nu ar mai putea dar pentru că îşi pierd interesul pentru altceva, fără niciun fel de rea voinţă. Mulţi nu realizează că drumul se poate schimba oricând oricât de obosit ai fi.

| T0T a răspuns:

Cei tineri au viața înainte, cei bătrâni și-au trăit-o deja.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca scoti putin capul pe geam vei vedea mai multi batrani spargand lemne si umbland dupa gagici, si daca intri ca musca prin case vezi mai multi sobolani tineri care intreaba pe PC tot cartierul cum sa dea -buna ziua unei fete ca sunt speriati de moarte. Cati mosnegi intreaba ce sa faca cu depresia comparativ cu tinerii? Care a fost prezenta la vot?

| justanotheruser99 a răspuns:

Asa e firea lor. Au viata inainte si lupta pentru ceea ce doresc sa realizeze, pe cand batranii... si-au cam trait momentele de glorie si asteapta cu rabdarea moartea.